Prvé náznaky o existencii významného podmorského kultúrneho dedičstva v západnej a východnej zátoke Alexandrie boli nájdené na začiatku 20. storočia. Trvalo však veľa rokov, kým začali skutočné archeologické vykopávky... ›› OBRÁZOK DŇA

Biznismenka

Antonína Makarova ma 83 rokov, podnikať začala, keď mala 70! A v čom podniká?

Vyrába ručne „valenky“ (kapce) a predáva, vždy v piatok, sobotu a nedeľu, lebo práve vtedy je najviac návštevníkov v meste Suzdaľ. Za každého počasia!

A prečo to robí? Lebo za získané peniaze kupuje potraviny a odevy deťom zo 7 detských domovov!!

Chodí na predaj s kapcami v jednej taške a ma vyrátané, že keď predá všetko za jeden deň, tak za tie peniaze vie obliecť 6 deti!

Ma aj svoj biznis plán: aby „jej“ deti „...neboli oblečené horšie ako deti od rodičov“.

Deti ju volajú „naša babička Toňa“ a strašne sa tešia na každú jej návštevu. Býva v peknom domčeku, kde žije s vnukmi. Cele mesto ju pozná.

Mestskí činitelia sa ju vždy pýtajú, či je spokojná s prácou v danom detskom domove, lebo p. Makarova aj kontroluje, či ňou darované veci sú na deťoch.

Povedala: “Keby takých babičiek ako ja, bolo 1 milión, tak žiadne detské domovy by neboli.“

Veľa ľudí aj keď nič nekúpia, len tak stoja pri mne, hovoria, že im je dobre so mnou. A ja viem prečo, lebo som najšťastnejší človek na Zemi. Lebo Boh mi dal život a ako že môžem prežiť hoci aj deň, v ktorom nič dobré neurobím. Načo potom som ten deň prežila? Boh by to nerád videl. Človek, keď nerobí dobro pre iných ľudí, podľa mňa ani nežije, je mŕtvy.

A ja žijem!
A veľmi rada žijem!!!“

Mesto Suzdaľ (Rusko)

Redakcia ďakuje "spamistke" za skvelý tip na článok :)