KLIK

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Korporace

Dvouhodinové filmy mi často přijdou prázdné. Myšlenky se opakují a člověk ztrácí pozornost. Často mám také dojem, že autoři vaří z vody a celkový dojem z filmu je spíš slabší. Jaké bylo moje překvapení po shlédnutí dokumentu The Corporation. V několika částech ukazuje bezohlednost velkých společností, které jsou z principu vázány jen a pouze zájmy svých investorů. Dokument se věnuje všem možným oblastem zájmu, ale přesto zůstává v kontaktu s hlavní problematikou. Možná je to proto, že korporace skutečně prorostly do všech oblastí našeho života.Dokument v několika částech ukazuje až neuvěřitelnou troufalost a suverenitu nadnárodních korporací, které se i přes skutečné lidi ve vedení chovají tak bezcitně jak si to málokdo umí představit. Nezáleží jim na životním prostředí ani na pracovních podmínkách svých zaměstnanců. Nezáleží jim naprosto na ničem, jediný ultimátní cíl je nekonečný zisk a dvouciferný růst.

Nesetkáváme se zde však s tím, že by se o korporacích špatně vyjadřovali jen lidé, kteří jsou jimi vykořisťování. Dokument ukazuje některé bývalé ředitele nadnárodních korporací, kteří neváhají poukázat na problémy, které sebou přináší nekontrolovatelný kapitalismus a komerce.

V neposlední řadě se zde setkáváme se společností Monsanto. Agrárním gigantem o kterém jistě neslyšíme naposledy. Kromě patentů na geonomy zvířat se prezentuje také výrobou hormonů, pro skot, které následně putují mlékem do organismů lidí. To je jen pár perliček z portfolia této jistě zajímavé společnosti. Dobrou chuť.Zdroj: mustwatch.cz

 


Štítky: 
marec 23, 2009 08:31 dopoludnia
Top