Profesionálne preklady a korektúry

Vážení čitatelia, akiste ste si všimli, že sa stránky zobrazujú podstatne rýchlejšie.
Vďaka patrí Jurajovi Chlebcovi aka Havranovi, ktorý portál technicky rozvíja prakticky od jeho začiatkov.
Veríme, že Vám to Vaše vlastné výpravy za poznaním ešte viac spríjemní!

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Rozhovor s bývalým agentem tajných služeb Bobem Deanem o osudu lidské civilizace, tajných archívech a mimozemských bytostech 2

Bob Dean: Nějaký čas jsem trávil ve službách „SHOC“. Jde o nejvyšší ředitelství spojeneckých sil v Evropě. „SHOC“ je nejvyšším ředitelstvím pro řízení operací. Měl jsem v této instituci kancelář a trvalou práci. Zastával jsem poměrně vysokou velící pozici. Tvořil jsem rozpisy služeb i pro vojáky na pozici „O-6“. To jsou kapitáni a plukovníci sloužící v námořnictvu. Nacházeli jsme se uprostřed studené války.Kerry: Dobrá, takže popisujete situaci, která byla během „studené války.“
Bob Dean: Hovořím o šedesátých letech 20. stol. Nastoupil jsem v roce 1963 a studium jsem dokončil dodatečně v roce 1964. Varšavská smlouva a NATO si tenkrát rozdělily Evropu. Byla to doba plná zbraní a zastrašování. V Evropě jsme měli umístěno před padesát divizí a Rusko včetně Varšavské smlouvy měla sto divizí. Třetí světová válka byla skutečně na spadnutí. Mladí lidé dnes žijící si jen stěží dokážou představit, o jak těžkou dobu šlo.

Kerry: Jinými slovy nejen z titulu své funkce jste měl obrovskou zodpovědnost.
Bob Dean: Ano, pracoval jsem přímo na generálním štábu. Měl jsem přístup k těm nejtajnějším materiálům.

Kerry: Jsme tedy uprostřed „studené války“. Určitě jste četl o množství zvláštních případů, které nasvědčují a nasvědčovali i v tehdejší době o interakci možné cizí inteligence v prostředí naší planety?
Bob Dean: Dobře. Dovolte mi prosím k této věci říci pár informací. Později v našem rozhovoru budeme toto téma zcela jistě rozvíjet ještě do větší hloubky. V únoru roku 1961 jsme byli informováni speciální vojenskou službou Varšavské smlouvy o tom, že nad bývalým Sovětským Svazem a některými státy Varšavské smlouvy byl zaznamenán doslova masivní „nájezd“ neidentifikovatelných objektů. Podezření o neznámé nové technologii ze strany „západu“ se tak velmi rychle rozplynulo a o to rychleji, že se ty samé jevy během několika následujících týdnů začaly objevovat nad územím Německa a Francie. Naše tehdejší zpravodajská služba dostala někdy ke konci února roku 1961 dokonce informaci o přistání jednoho takového objektu na české straně Šumavy. Šlo o poměrně velké objekty a velmi, velmi rychlé. Vždy se pohybovaly ve specifické formaci a zjevně pod inteligentní kontrolou.

Kerry: Viděl jste je?
Bob Dean: Šlo rotující diskovité letouny.

Kerry: Ano, ale viděl jste je na vlastní oči?
Bob Dean: Ne, neviděl. V roce 1961 jsem ještě nebyl v přímé vojenské službě.

Kerry: Podařilo se tyto objekty někdy nafilmovat?
Bob Dean: Ano. Existovalo několik filmů, kde jsou zřetelně vidět tyto objekty.

Kerry: Opravdu? Jakým způsobem byly tyto filmy vytvořené?
Bob Dean: Stojí za tím většinou vojenští letci. Jednou z klíčových osob v tomto ohledu byl Gordon Cooper. Mám za to, že se vzájemně znáte a možná jste s ním točili i rozhovor. Jak dobře víte, Cooper patří mezi velmi známé americké astronauty. Jednou jsem měl možnost se s ním také osobně setkat a řeč se stočila i na toto téma. Tenkrát mi sdělil: „Když jsem v padesátých letech létal přes Západní Německo, často jsem viděl tyto věci na obloze. Zpočátku jsem byl velmi překvapen, jelikož technologická úroveň a letecké parametry byly zcela mimo naše tehdejší schopnosti a možnosti. Bylo evidentní, že jsou pod inteligentní kontrolou. Je zajímavé, že často přilétaly ze strany od Sovětského Svazu, proletěli nad územím Německa a Francie, pak se stočili nad Anglii a z radarů NATO zmizely nad Norským mořem.

Kerry: Dobře. Vlády západních mocností tedy věděly, že se nejedná o sovětskou technologii?
Bob Dean: Jak jsem již před chvíli sdělil. Z počátku panoval poměrně velký zmatek a to jak na straně Sovětského svazu – Varšavské smlouvy, tak i na straně NATO. Takže vzájemná komunikace i přes probíhající „studenou válku“ byla v tomto ohledu komunikace nutná – a to již z prostých bezpečnostních důvodů. Pochopte, nervy byly napjaté na obou dvou stranách a mnohdy stačilo málo a… V únoru roku 1961 bylo zaznamenáno mnoho se těchto objektů! Byla to velmi neuvěřitelná situace.

Kerry: A jaká byla reakce vojenských složek?
Bob Dean: Všichni byly v pohotovosti. Neměli jsme žádnou možnost jak použít tehdejší protiletecké zbraně. Objekty létaly ve velké výšce. Tehdy jsme v podstatě neměli ani patřičnou leteckou technologii k sledování těchto objektů.

Kerry: Takže tyto události byly jedním z několika impulsů, které podnítily seriózní výzkum?
Bob Dean: Studijní a výzkumné projekty byly zahájené v roce 1961. Já jsem přišel v roce 1963. V tu dobu byla první fáze výzkumu u konce s tím, že v roce 1964 byla připravena první oficiální ucelená zpráva pro odpovědné osoby a instituce. Měl jsem možnost si tento materiál prostudovat, a jak jsem již sdělil, jeho obsah mi absolutně změnil celý život.

Kerry: Dobře, ale jaké byly závěry? Naznačil jste, že se dopělo k nějakým závěrům?
Bob Dean: Studium bylo koncipované tak, aby se věnovala pozornost tomu, zda tento jev představuje nějakou hrozbu pro spojenecké síly v Evropě. Šlo o ryze vojenský a přísně utajovaný výzkum.

Kerry: A byla taková hrozba zjištěna?
Bob Dean: Došlo k očividnému závěru, že pro nás tyto objekty nepředstavují žádnou hrozbu. Podivné, že?

Kerry: Skutečně došlo k takovému závěru?

-pokračování-

Ďalšie diely seriálu nájdete na tejto adrese.

© 2007 Project Camelot

© 2007 Kerry Cassidy

© 2007 Bob Dean

© 2008 Translation: Alhambra

Zdroj: Matrix-2001.cz

 


november 28, 2008 19:37 popoludní
  • Komentáre

0 Komentáre

 

 

Top