Ruský specnaz dobýja USA

Nie je to obyčajný tréning bojového umenia. Je to tréning prežitia v extrémnych situáciách. V našej dobe sa také situácie môžu prihodiť na ulici, doma... alebo dokonca v džungli. Systém specnaz, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre ruské špeciálne jednotky, čoraz viac láka Američanov.
Žiak: Myslím si, že ľudia sa boja o svoju vlastnú bezpečnosť. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať na týchto nebezpečných uliciach, je treba byť pripravený. Páči sa mi samotný princíp energie a to, ako sa využíva v bojových umeniach - namiesto toho, aby ste sa len jednoducho mlátili a snažili sa použiť silu.

V priebehu desaťročí sa majster bojových umení a tréner Oleg Spektor pokúšal vyhnúť tomuto zvyku používať päste, namiesto toho uprednostňuje alternatívne metódy boja. Spektor hovorí, že podstatou reálneho boja nie je samotná bitka.

Oleg Spektor, majster bojových umení, tréner Systému specnaz: Reč je o využívaní minimálnej sily, takže je to veľmi praktické bojové umenie. Tréning zahŕňa fyzické, intelektuálne a duchovné prvky. Tréning umožňuje skutočne spoznať nepriateľa.

Systém specnaz je čosi oveľa viac, ako len obyčajná bojová technika. Pretože v situácii, keď na vás útočia, to posledné, po čom túžite je cítiť sa ako boxerská hruška.

Prečo je taký záujem o sebaobranu?

Oleg Spektor: Myslím si, že príčina je v ekonomike. Mnohí sa obávajú rastu zločinnosti kvôli kríze. Mnohí si taktiež uvedomujú, že nie je vôbec jednoduché naplniť očakávania.

Andre Fonarov, koordinátor: Prídete do roboty, a tlačia vás termíny. Ekonomická kríza, stres. Trápite vás, či neprídete zajtra o prácu. Každý na to myslí.

Ľudia si predstavujú rôzne scenáre, v ktorých sa môžu stať zraniteľnými. Útok, útok s použitím zbraní, alebo len jednoducho prežitie v kamennej džungli.

Ruská technika dokazuje, že uvoľnenie a kritické hodnotenie sú najdôležitejšie nástroje pre prežitie v náročnom modernom svete, plnom nástrah.

 

Zdroj: RT, inosmi.ru

 

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toto varovanie na konci článku.

 

Zdroj: Chelemendik.sk

 

var wm_a, wm_o;
wm_a = 0; // konverzna akcia; 0 = nie; 1 = ano
wm_o = 0; // suma za objednavku