EXKLUZÍVNE CEZ OKNO

UFO natočené počas argentínskeho vysielania televíznych novín (+VIDEO)

BUENOS AIRES | Potom, čo iba pred niekoľkými týždňami prerušil jeden neidentifikovateľný lietajúci objekt peruánske televízne vysielanie, bol zachytený televíznymi kamerami a súčasne bol pozorovaný mnohými svedkami, došlo v Argentíne k podobnému prípadu: Počas jedných televíznych správ prelieta v pozadí moderátora veľký, kotúčovitý objekt, po celom viditeľnom úseku oblohy.

St, 04/03/2015 - 22:47 CEZ OKNO

Stopy DNA: Ako sa dostala pšenica do Veľkej Británie

COVENTRY | Z výskumu 8000 rokov starých stôp po osídlení usúdila skupina výskumníkov, že pôvodní obyvatelia Veľkej Británie nakupovali pšenicu. Obilie sa týmto spôsobom vyskytlo na ostrove už oveľa skôr než ho začali ľudia pestovať. Vedci pracujúci s Robinom Allabym z University of Warwick v Coventry (Veľká Británia) našli v jednej oblasti pôdy pred ostrovom Isle of Wight na anglickom južnom pobreží genóm pšenice, ale žiaden peľ z obilia.

Ut, 03/03/2015 - 17:10 CEZ OKNO

Potravinárske prídavné látky: Emulgátory podporujú črevné zápaly

Bežne používané emulgátory v potravinách môžu podporovať črevné zápaly. V laboratórnych experimentoch boli myši náchylnejšie k zápalovým ochoreniam čriev a metabolického syndrómu. Dobrú povesť nemajú už dávno: emulgátory. Jedná sa o prídavné látky v potravinách, ktoré zabezpečujú dlhšiu trvanlivosť, zlepšujú konzistenciu alebo zmiešajú látky dohromady. Teraz našli vedci nové dôkazy pre zdraviu škodlivé účinky týchto potravinárskych prídavných látok.

Po, 02/03/2015 - 01:56 CEZ OKNO

Záhadné basreliéfy mesta Unakoti: 10 MILIÓNOV BOŽSTIEV A PREKLIATIE BOHOM

Basreliéf alebo nízky reliéf je typ sochy, pri ktorom námet vystupuje iba mierne nad základnú plochu. Táto technika sa často používala v umení starovekého Egypta a ostatných kultúr Blízkeho východu. Okrem toho sú basreliéfy súčasťou ázijského umenia, staroindickú kultúru nevynímajúc. Jedna z najväčších basreliéfnych sôch tejto krajiny sa nachádza v meste Unakoti, ktoré leží v juhovýchodnom štáte Tripura.

So, 28/02/2015 - 20:47 CEZ OKNO

TAJOMSTVÁ DISKU Z NEBRY

Disk z Nebry je 3600 rokov starý artefakt z bronzu, ktorý podľa organizácie UNESCO predstavuje „najstaršie zobrazenie vesmírnych javov na svete.“ Disk je natoľko výnimočný, že spočiatku bol považovaný za archeologický podvrh. Vedecká analýza však preukázala, že sa nejedná o falzifikát a vzácny artefakt bol zaradený do zoznamu Svetového dedičstva organizácie UNESCO – ide o medzinárodný projekt na ochranu hmotného dedičstva ľudstva, ktoré je uchované v štátnom múzeu praveku v nemeckom Halle.

Pi, 27/02/2015 - 15:52 CEZ OKNO

7500 rokov starý kruh v Arménsku je orientovaný na najjasnejšiu hviezdu súhvezdia Labute

Nové bádanie v arménskom komplexe kamenného kruhu Carahunge ukázalo, že je pravdepodobne jednou z najstarších známych megalitických pamiatok mimo Turecka, datovanou zhruba do roku 5500 p.n.l.

St, 25/02/2015 - 23:58 CEZ OKNO

Valerij Uvarov: O pyramídach a labyrinte v Bosne 3

Okrem toho boli pyramídy stavané na zlepšenie energetického prostredia ľudí, evolúcie ich vedomia a ako prevencia proti výskytu rakoviny. Podrobnosti sa dočítate v knihe Valerija Uvarova „Pyramídy“ z roku 2007.

Ut, 24/02/2015 - 21:04 CEZ OKNO

Núdzové pristátie UFO v Kanade?? (+VIDEO)

V Manitobe, na ľade jazera Winnipeg, údajne pred pár dňami núdzovo pristálo UFO. Podľa správ obyvateľov sa tu nachádzajú vojenské sily, ktoré oblasť zaistili, a pomocou snežných skútrov sa snažia disk odtiahnuť. Kanadská armáda tvrdí, že to všetko je len jedno veľké vojenské cvičenie – tréning záchrany v arktických podmienkach.

Po, 23/02/2015 - 23:24 CEZ OKNO

Artefakty potvrdzujúce mimozemské kontakty? (GALÉRIA)

Prednedávnom sme informovali o fotografiách kontroverzných artefaktov, ktoré údajne uvoľnila mexická vláda potvrdzujúc tak mimozemské kontakty prehistorických civilizácií Strednej a Južnej Ameriky. Posúďte sami – vďaka nášmu scestovanému čitateľovi, ktorý chce ostať inkognito – prinášame Galériu, akú ste ešte asi nevideli...

Ne, 22/02/2015 - 18:16 CEZ OKNO

Stránky