EXKLUZÍVNE CEZ OKNO

Záhadné basreliéfy mesta Unakoti: 10 MILIÓNOV BOŽSTIEV A PREKLIATIE BOHOM

Basreliéf alebo nízky reliéf je typ sochy, pri ktorom námet vystupuje iba mierne nad základnú plochu. Táto technika sa často používala v umení starovekého Egypta a ostatných kultúr Blízkeho východu. Okrem toho sú basreliéfy súčasťou ázijského umenia, staroindickú kultúru nevynímajúc. Jedna z najväčších basreliéfnych sôch tejto krajiny sa nachádza v meste Unakoti, ktoré leží v juhovýchodnom štáte Tripura.

So, 28/02/2015 - 20:47 CEZ OKNO

TAJOMSTVÁ DISKU Z NEBRY

Disk z Nebry je 3600 rokov starý artefakt z bronzu, ktorý podľa organizácie UNESCO predstavuje „najstaršie zobrazenie vesmírnych javov na svete.“ Disk je natoľko výnimočný, že spočiatku bol považovaný za archeologický podvrh. Vedecká analýza však preukázala, že sa nejedná o falzifikát a vzácny artefakt bol zaradený do zoznamu Svetového dedičstva organizácie UNESCO – ide o medzinárodný projekt na ochranu hmotného dedičstva ľudstva, ktoré je uchované v štátnom múzeu praveku v nemeckom Halle.

Pi, 27/02/2015 - 15:52 CEZ OKNO

7500 rokov starý kruh v Arménsku je orientovaný na najjasnejšiu hviezdu súhvezdia Labute

Nové bádanie v arménskom komplexe kamenného kruhu Carahunge ukázalo, že je pravdepodobne jednou z najstarších známych megalitických pamiatok mimo Turecka, datovanou zhruba do roku 5500 p.n.l.

St, 25/02/2015 - 23:58 CEZ OKNO

Valerij Uvarov: O pyramídach a labyrinte v Bosne 3

Okrem toho boli pyramídy stavané na zlepšenie energetického prostredia ľudí, evolúcie ich vedomia a ako prevencia proti výskytu rakoviny. Podrobnosti sa dočítate v knihe Valerija Uvarova „Pyramídy“ z roku 2007.

Ut, 24/02/2015 - 21:04 CEZ OKNO

Núdzové pristátie UFO v Kanade?? (+VIDEO)

V Manitobe, na ľade jazera Winnipeg, údajne pred pár dňami núdzovo pristálo UFO. Podľa správ obyvateľov sa tu nachádzajú vojenské sily, ktoré oblasť zaistili, a pomocou snežných skútrov sa snažia disk odtiahnuť. Kanadská armáda tvrdí, že to všetko je len jedno veľké vojenské cvičenie – tréning záchrany v arktických podmienkach.

Po, 23/02/2015 - 23:24 CEZ OKNO

Artefakty potvrdzujúce mimozemské kontakty? (GALÉRIA)

Prednedávnom sme informovali o fotografiách kontroverzných artefaktov, ktoré údajne uvoľnila mexická vláda potvrdzujúc tak mimozemské kontakty prehistorických civilizácií Strednej a Južnej Ameriky. Posúďte sami – vďaka nášmu scestovanému čitateľovi, ktorý chce ostať inkognito – prinášame Galériu, akú ste ešte asi nevideli...

Ne, 22/02/2015 - 18:16 CEZ OKNO

Na pobreží Stredozemného mora objavený poklad zlatých mincí

Približne 2000 mincí vyzdvihli z vôd Stredozemného mora na nálezisku stredovekého prístavu Caessarea. Najstaršou mincou objavenou v poklade je štvrťdinár razený v Palerme na Sicílii v druhej polovici deviateho storočia.

Pi, 20/02/2015 - 23:57 CEZ OKNO

Valerij Uvarov: O pyramídach a labyrinte v Bosne 2

Hlavným a posledným objektom v reťazci „Kopcov Prvého Času“ bola posvätná hora Meru, ktorá sa nachádza presne na pradávnom Severnom póle, tam, kde, podľa slov „bohov“, od „Počiatku života na Zemi vyviera Zdroj Života“ (tok energie so špecifickými vlastnosťami). Dnes sa tento „Svätý kopec“ nachádza na území Grónska pod aktívne sa topiacim snehom, preto onedlho uvidíme to, čo zostalo z Meru po veľkej potope a následnej dobe ľadovej.

Št, 19/02/2015 - 13:40 CEZ OKNO

Špecialisti na reštaurovanie tvrdia, že masku kráľa Tutanchamona je možné opraviť

Zbabraný pokus o opätovné upevnenie brady kráľa Tutanchamona, ktorý zanechal masku poškodenú, je možné podľa špecialistu opraviť. Lepidlo z epoxidovej živice, ktoré bolo použité pre pripevnenie modrej a zlatej opletenej brady na zlatej pohrebnej maske kráľa Tutanchamona sa dá odstrániť a masku je možné opraviť, hovorí Christian Eckmann, nemecký špecialista na reštaurovanie.

Ut, 17/02/2015 - 16:47 CEZ OKNO

Stránky