Vzhľadom na to, že Kréta je ostrovom päť miliónov rokov, mohli sa tam nástroje dostať len jedným spôsobom - ak tam dávni ľudia alebo nejaký ľudský druh docestoval loďou. To znamená, že námorné cestovanie v Stredozemnom mori existuje desiatky tisíc rokov predtým, než verili archeológovia a že Homo sapiens, alebo ich predkovia, boli už vtedy schopní navigácie na šírom mori... ►OBRÁZOK DŇA

EXKLUZÍVNE CEZ OKNO

Egyptské hieroglyfy - Nový Južný Wales, Austrália! 3

Spisy historika Josephusa (1. st. n.l.) ponúkajú vlastné vysvetlenie biblického príbehu Šalamúna a Chírama, ktorí spoločne organizovali obchodnú výpravu do ďalekej krajiny Ofir. Vo svojej knihe píše, že cesta začala v prístave Ezion-Geber v Červenom mori, a viedla na ostrov Chryse – ďaleko na východe v Indickom oceáne. Podľa Starého zákona trvali obchodné cesty tri roky.

St, 27/08/2014 - 23:47 CEZ OKNO

Editoriál: JE ALEBO NIE JE TO PYRAMÍDA?

Objavy v Údolí bosnianskych pyramíd nenechali nikoho chladným. Dobrovoľníci z celého sveta prichádzajú pomáhať pri ich odkrývaní, na druhej strane je tu skupina ľudí, ktorí unisono tvrdia, že je to celé podvod. Kde je pravda?

Ut, 26/08/2014 - 14:35 CEZ OKNO

Stroj starý 400 miliónov rokov! (+VIDEO)

Na vzdialenom polostrove Kamčatka (mapa vo videu), 200 km od Tigilu, objavili archeológovia Svätopeterskej univerzity podivné fosílie. Pravosť nálezu bola certifikovaná. Podľa geológa Jurija Gobuleva objav prekvapil vedcov svojou povahou i históriou (či skôr prehistóriou) a môže ju zmeniť!

So, 23/08/2014 - 19:25 CEZ OKNO

„Snad jediný důkaz, který by mohl přiblížit skutečnost, je experiment“ 11

V minulém dílu Experiment 10 jsme udělali první krok při stavbě pyramidy. Stavitel využíval obou známých technologií stavby, pokud je ještě nějaká neznámá, zatím nevíme. Pyramida stojí, nezbývá než jít po stopách, jak mohla vzniknout. Stavitel vybudoval lom, rampu z lomu, cestu k pyramidě, pracoviště pro výrobu geopolymerového substrátu a sušených cihel. Vybudoval základovou plošinu pyramidy. Potom začala stavba druhého a třetího stupně pyramidy. A už začaly velké problémy. Budeme sledovat, jak probíhala stavba chodeb. Uvidíme, jak se jednotlivé technologie jevily při stavbě.

Pi, 22/08/2014 - 23:57 CEZ OKNO

Stratený svet pred našimi očami

Priatelia,
v prílohe Vám zasielam scan obrázkov. Niekto by povedal, že sa nejedná o drakov, avšak porovnaním tvarov tiel s inými živočíchmi tam žijúcimi je to zrejmé. Ani domorodci nepochybujú, že sa jedná o drakov. Tie tvory tam žili, o čom svedčia aj mnohé obrázky rytín, nájdené na kameňoch z ICA, ale o tom je iná kniha s obrázkami. (Na zadnej strane obálky knihy je obrázok draka na kameni z ICA...) Obrázky drakov boli aj motívmi, nájdenými na látkach, do ktorých boli pochovaní mnohí domorodci...

Ut, 19/08/2014 - 21:25 CEZ OKNO

Kritický pohľad na „MYSTÉRIUM ORIÓNA“

Určite je zaujímavé pozrieť sa na vec i z druhej strany, viď naša špecializovaná rubrika... pozn. red.
Mystérium Orióna, ktorú napísali Robert Bauval a Adrian Gilbert, predpokladá, že mnohé, ak nie všetky z pyramíd v Gíze, boli koncipované ako súčasť jednotného dizajnu, ktorý sa snažil zmapovať „Duat," alebo nebesá, a špecifickú konšteláciu Orióna a Hyád, na planinách Gízy.

Po, 18/08/2014 - 22:50 CEZ OKNO

„Snad jediný důkaz, který by mohl přiblížit skutečnost, je experiment“ 10

V minulém dílu Experiment 9 jsme se seznámili se dvěma základními technologiemi, které Egypťané měli k dispozici při stavbě pyramid – těžbou v lomu nebo s využitím geopolymeru, pokud nebyla ještě jiná technologie, o které zatím nevíme. Obě technologie byly Egyptu blízké, dlouhodobě se používaly, proto se nabídla možnost k jejich kombinaci a vzájemnému doplňování. Kdo bude chtít, může se vydat na procházku se stavitelem, který nás provede stavbou, jak od začátku probíhala. Uvidíme, jak se jednotlivé technologie jevily při stavbě.

Ne, 17/08/2014 - 22:04 CEZ OKNO

Egyptské hieroglyfy - Nový Južný Wales, Austrália! 2

Je možné, že sa Egypťania plavili po mori dávno pred Columbom? Mylná predstava, že ľudia v dobe Columba verili na plochú zem, bola uvedená britskou Historical Society ako druhá najčastejšia chyba v histórii. Mnoho starovekých máp bolo zverejnených pomocou moderného internetu a sociálnych sietí. Je už dobre známy fakt, že holandský prieskumník Abel Tasman plával k naším brehom (k Austrálii, pozn. red.) viac ako storočie pred Cookom. To je významný dôkaz, že starí morskí cestovatelia vedeli o Veľkej južnej zemi.

Pi, 15/08/2014 - 22:07 CEZ OKNO

Stránky