EXKLUZÍVNE CEZ OKNO

Pozoruhodné artefakty, ktoré môžu úplne prepísať nielen egyptskú históriu, alebo čistý hoax? (+VIDEO)

Artefakty, ktoré boli údajne objavené v dome sira Williama Petrieho, pochádzajú z komplexu v Gíze. Jedným z nich bol malý predmet diskovitého tvaru zo zlata s priehľadným krytom a so symbolmi po obvode. Rozhodne pôsobí skôr hi-tech, než rituálne.

St, 17/12/2014 - 01:14 CEZ OKNO

„Články nemali konkurovať dejinám, ani ich prepisovať, mali iba trochu poštekliť“

Pôvodne to nemala byť kniha, snáď len niekoľko článkov, ktoré mali upozorniť na určité zaujímavé súvislosti. Články nemali konkurovať dejinám, ani ich prepisovať, mali iba trochu poštekliť. Postupne sa mi však odkrývali ďalšie a ďalšie udivujúce fakty a veľké množstvo „náhod“. Šteklivé texty presiahli viac ako sto strán a podivným súvislostiam nebolo konca. Moje poznámky začali nadobúdať podobu knihy. Zároveň s pribúdajúcimi dátami som sa dostal do bodu, kedy som sa musel rozhodnúť – akceptovať súčasný historický stav a poukázať na množstvo dejinných nezrovnalostí, alebo všetko zmietnuť zo stola a vytvoriť obraz iný. Nakoniec som našiel spôsob, svojské riešenie, ako urobiť jedno i druhé.“

Ut, 16/12/2014 - 02:05 CEZ OKNO

Dávné technologie – technologie Bohů? 4. Sakára – Serapeum

Vypravíme se zpět k severu do Sakáry. ›› V Dendeře jsme povznesli ducha a mysl, nyní sestoupíme do temných podzemních krypt v Sakáře zvaných Serapeum, jednoho z nejzáhadnějších archeologických míst na světě. Budeme nadále vyhledávat objekty, které se vymykají technologii měděného dláta a doleritových koulí.

So, 13/12/2014 - 23:59 CEZ OKNO

Biologická funkcia Tretieho Oka I.

Od čias Dionýza až do doby Platóna, boli kultúry Stredozemia v zhode s náukou, ktorá tvrdila, že existuje poriadok primárnej reality, ktorá leží nad viditeľnou realitou.

Ne, 07/12/2014 - 23:59 CEZ OKNO

Editoriál: AKO TO FUNGUJE?

›› Minule sme sa venovali téme skôr z hľadiska „AKO SME SA TAM DOSTALI“ a sľúbil som, že sa pozrieme na to, „AKO Z TOHO VON“. Bude toho ale rozhodne viac než na jeden Editoriál...

So, 06/12/2014 - 00:56 CEZ OKNO

Dávné technologie – technologie Bohů? 3. Dendera

Dnes se přesuneme z Gízy do Horního Egypta a budeme pátrat, jestli i zde se vyskytují produkty vyspělých technologií. Navštívíme skvost egyptské kultury, chrám bohyně Hathor a pokusíme se proniknout do nevysvětlitelného tajemství spojení techniky a umění.

Št, 04/12/2014 - 22:40 CEZ OKNO

Kameň s mikročipom?

Objav rybára z Labinska skúmali vo vedeckom ústave. Pripomeňme, že kameň bol nájdený vlani v Krasnodarskom regióne. Našiel ho miestny Viktor Morozov počas rybačky na rieke Chodž neďaleko mesta Labinsk.

St, 03/12/2014 - 03:36 CEZ OKNO

Dávné technologie – technologie Bohů? 2. Obelisky

Obelisky se tyčí k nebi jako symbol neomezené mocí vládců, jako pojítko se svým slunečním božstvem Ra, který jim měl zajistit život věčný. Touto mánií trpěli vládci světových mocností. Když nemohli odtáhnout z Egypta pyramidy, odtáhli alespoň obelisky. I když měli dostatek poddaných a prostředků, zjistili, že zhotovení 300 tunových kvádrů nejsou schopni zajistit ani s pokročilejším nářadím, než měli staří Egypťané. Proto nechali obelisky převážet s potížemi v celku nebo po kusech do svého království, aby ohromili své poddané.

So, 29/11/2014 - 21:15 CEZ OKNO

V EKVÁDORSKOM PRALESE

Bola som v provincii Napo neďaleko od Teny. Žili sme s rodinou Grefa v pralese. Prečo som tam išla? Mojou túžbou bolo vidieť prírodu Južnej Ameriky, staré niekoľkostoročné stromy, akých je u nás iba málo, zažiť silu takéhoto zatiaľ nedotknutého lesa. Vidieť život ľudí, ktorí tu žijú... (viac vo videodokumente už čoskoro! pozn. red.)

Št, 27/11/2014 - 22:55 CEZ OKNO

Stránky