JE TO KRÁĽOVNÁ – NO NIE TÁ, KTORÚ MYSLÍME

Minister pamiatok verí, že za Tutanchamonovou hrobkou sa ukrývajú ďalšie komory. Nie je tam však pochovaná Nefertiti, ale iná kráľovná.
Tento týždeň sa britský egyptológ Nicholas Reeves spolu s úradníkmi z Ministerstva pamiatok zúčastnili prieskumu Tutanchamonovej hrobky, ktorý mal overiť Reevesovu teóriu. Doktor Reeves je presvedčený, že za falošnou stenou v Tutanchamonovej hrobke sa nachádza posledné miesto odpočinku kráľovnej Nefertiti, minister pamiatok Mamdouh el-Damaty sa však domnieva, že tam môže byť matka detského kráľa – Kija.

HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ II. 5

„Zajímavé! Poprvé vidím evropského vědce, který zná a upřímně věří možnosti sebekonzervace lidského těla - samádhi a také vážně hovoří o existenci Genofondu lidstva v hlubokém podzemí Himaláje a Tibetu," vzrušeně reagoval Ataman. „Pozoruhodné je i to, že se nepovyšujete a máte velmi uctivý vztah k našemu náboženství a našim zvykům a... dokonce nazýváte naše náboženství věděním předchozích civilizací, proneseným přes staletí."

Čo sa ukrýva na druhej strane?

Nič neinšpirovalo celé generácie archeológov tak, ako objav Tutanchamonovej hrobky plnej pokladov v roku 1922. Čo ak je ďalší egyptský poklad pochovaný nie v odľahlej púšti, ani v priľahlých spletitých šachtách hrobiek v Údolí kráľov v Luxore, ale oddeľuje ho od nášho pohľadu len pár milimetrov?

Stránky

Top