Starobylé jaskyne Karaftu a ich historické poklady

Jaskyne Karaftu sú skupinou komnát vyhĺbených do úpätia hory v provincii Kurdistan v Iráne. Jaskyne vznikli prirodzeným spôsobom, ale ich obyvatelia si ich v priebehu storočí upravovali. V staroveku boli tieto jaskyne ekonomicky významné, keďže sa nachádzali na Hodvábnej ceste. Aj v súčasnosti sú jaskyne dôležité kvôli gréckym nápisom, ktoré sa v nich našli, keďže sú jedným z mála príkladov takéhoto písma zachovaného in situ (na pôvodnom mieste, pozn. prekl.) v Iráne.

Edgar Cayce: TAJEMSTVÍ ZÁHAD III.

Existuje dobrá a špatná karma. Štěstí, zdraví, přátelé, talent, bohatství jsou dobrou karmou. Nemoc, smutek, tělesné postižení, chudoba jsou špatnou karmou. Člověk instinktivně očekává dobro jako své neměnné právo. Pozitivní karmické podmínky bere jako samozřejmost. Negativní karma vyvolává otázky: Proč mé dítě zemřelo? Ptá se utrápená matka. Neuvědomuje si, že existuje rovněž karma jeho rodičů.

Budhizmus v starom Egypte a v Meroe – Viera odhalená prostredníctvom starovekých rukopisov II.

Niektorí Merojci zohrávali v budhizme významnú úlohu, pretože Blemijci, prominentná skupina v merojskom Sudáne, sa spomínajú v texte Pálí – Tipitaka. Dr. Derrett napísal, že v dávnejších Pálí textoch sme mali Blemijca (Afričana) v popredí budhistických textov o rešpektuhodnom veku. Budhistické texty, kde sa Blemijec spomína, sú veľmi staré. Vinaja Pitaka je datovaná do štvrtého storočia p.n.l.

Stránky

Top