John Anthony West: Uvažujme o Kalijuge 4

Synonymický slovník programu Microsoft Word vymenúva dva významy slova „mýtus”: legenda a klamstvo. Čo je zaujímavé, výrazy pre „legendu” nezahŕňajú „klamstvo“, zatiaľ čo synonymá pre „klamstvo” nezahŕňajú „legendu.” Napriek tomu sa bežne používajú obidve definície, často bez rozmyslu, a v niektorých prípadoch súčasne.

Joan Grantová: OKŘÍDLENÝ FARAON V.

Jednou mi tatínek řekl - poté, co byla vztyčena stéla, která upomínala na stavbu paláce: „Jestli na mě někdy po mnoha letech budou lidé vzpomínat, doufám, že si mě nebudou připomínat jako válečníka nebo stavitele, ale jako léčitele bylinkami. Protože způsobit, aby slepý člověk znovu spatřil hvězdy, je větší zásluha než stavět, ať by stavba byla jakkoli velkolepá." Často nám říkal, že rostliny nás o mnohém poučují. „Člověk se chová pošetile: válečník odhodí meč, aby se chopil pluhu; pole zůstávají neobdělaná, protože rolník maluje fresky na zdi chléva; a malíř odhoď své štětce, protože chce nosit meč. Rostliny jsou moudřejší. Každá podle svého plní svůj úkol: fialka se neschovává do svých listů, protože nemá na stonku žádné trny; verbena se nepokouší kvést jako svlačec, ale spokojí se tím, že vydává osvěžující vůni svými tuhými zelenými listy."

Vynárajúce sa detaily stratenej hrobky starovekej egyptskej kráľovnej

Český archeologický tím a profesorka AUC (Americká univerzita v Káhire) objavujú hrobku starovekej egyptskej kráľovnej na nekropole v Abúsíre juhozápadne od Káhiry. Pamiatky Egypta ako turistickej krajiny priťahujú veľa pozornosti turistov z celého sveta. Tajomstvo toho, ako boli postavené pyramídy a iné staroveké miesta zostáva záhadou, a majstrovstvo kresieb na stenách je stále dychberúce, dokonca aj po stáročiach.

Stránky

Top