Architektúra

Editoriál: MÔŽEME UVIDIEŤ HUDBU?

„Architektúra je skamenelá hudba“
Johann Wolfgang Goethe

Kymatika zviditeľňuje zvukové vlny a pomohla odhaliť, že Goetheho citát môže platiť doslova...

Št, 16/04/2015 - 18:52 CEZ OKNO

Ako vybudovať a udržiavať záhradné jazierko

Záhradné jazierko alebo tiež bio jazierko je obľúbeným doplnkom pri rodinných domoch a ozdobou záhrad. Objednať si takéto jazierko je možné na www.bio-watergardens.sk rovnako aj načerpať inšpirácie pri realizovaných projektoch. Takéto jazierka je možné využiť ako na čisto estetické skrášlenie a súčasť záhradnej architektúry alebo je možné vytvoriť aj jazierko určené na kúpanie.

Po, 10/02/2014 - 19:09 CEZ OKNO

Muž postavil dom za 180€: Z tohto vám padne sánka!

Bývanie je v dnešnej dobe veľmi náročnou záležitosťou predovšetkým pre mladé rodiny, ktoré si vytvárajú vlastné zázemie. Istému mužovi sa však podarilo postaviť útulný domček za 150 libier, čiže za približne 180 eur! Michael Buck bol v minulosti učiteľom výtvarnej výchovy a svoje predpoklady sa rozhodol využiť. Na zadnú stranu obálky si začal kresliť plán domu, ktorý si chcel postaviť na pozemku svojej záhrady.

Ne, 15/12/2013 - 18:07 CEZ OKNO

DREVODOM RAJEC

Naša spoločnosť má s ťažbou dreva a s jeho spracovaním dlhoročné skúsenosti, ktoré zhodnocuje jedinečnou technológiou výroby kanadských zrubových stavieb. Know-how sme získali priamo z Kanady a ako prví v strednej Európe ho od roku 1995 prispôsobujeme našim podmienkam a stavebným normám. Naše stavby predstavujú unikátne architektonické diela, ktoré v plnej miere odzrkadľujú predstavy a požiadavky našich zákazníkov.

Ut, 12/11/2013 - 23:59 CEZ OKNO

Dům z hlíny, dřeva, slámy a konopí

Rodinný dům vznikl přestavbou původního hanackého statku z vepřáku. Část domu byla rozebrána, cca 20 procent původního zdiva z vepřovic bylo zachováno. Hlavním cílem bylo postavit dům z přírodních materiálů jako jsou dřevo, nepálená hlína, konopí a sláma.

Po, 04/11/2013 - 20:24 CEZ OKNO

Prvý slamený dóm na svete?

Experimentálnu stavbu navrhol nemecký architekt Gernot Minke. Pôvodne to mala byť kaviareň niekde v Portugalsku. Na Slovensku ju nakoniec vybudoval nórsky priemyselný dizajnér Bjorn Kierulf...

Ne, 03/11/2013 - 23:58 CEZ OKNO

Dom za šesť týždňov a 8000 dolárov!

Žiť v modernom civilizačnom zhone obklopení klasickou európskou či americkou zástavbou môže byť niekedy vyčerpávajúce. Práve vtedy by sme potrebovali rýchlo postaviť nejaké letné sídlo a užívať si dovolenku tisíce kilometrov ďaleko. Pekný sen. Steve Areen našiel spôsob...

St, 30/10/2013 - 18:20 CEZ OKNO

Aký drahý je v skutočnosti pasívny dom?

Niektorí tvrdia, že pasívny dom je oproti nízkoenergetickému drahší asi o 2,5 %, iní majú skúsenosť s 10 až 50-percentným rozdielom, ďalší postavili pasívny dom dokonca lacnejšie než susedia bežný. Kde je teda pravda? Pravdu majú všetci. Akýkoľvek dom možno totiž postaviť drahšie aj lacnejšie, pasívny nevynímajúc. Pri stavbe pasívneho domu je však mimoriadne dôležité šetriť len na správnych miestach.

Pi, 25/10/2013 - 23:18 CEZ OKNO

Stránky