Záhadná spojitosť medzi geofyzikou, architektúrou a biomedicínou I.

Od dávnych dôb po modernú dobu experimentoval človek s rôznymi architektonickými prístupmi vzhľadom k príslušnému obdobiu, špecifickým funkciám a svojej vlastnej úrovni vedomia. V súčasnej dobe, napriek celkovému technologickému pokroku a nástrojom v našich rukách, zostáva stále veľa nezodpovedaných otázok v súvislosti s použitím a účelom starobylých chrámov a megalitických monumentov.

Chrliče na střechách

Chrlič, co vlastně o těchto obludných výtvorech víme? Jejich sochy krášlí střechy kostelů a zámků již několik století a slouží jako originální odvody vody ze střech. A nedávno se k tomu ještě staly hlavními hrdiny fantasy filmu a populárního animovaného seriálu. Tato záhadná stvoření mají ale svoji velmi poutavou historii, se kterou se napínavý film, u kterého běhá mráz po zádech, nedá srovnat.

ROZHOVOR S ARCHITEKTOM: ZABUDNITE NA NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY

Na pracovnej prednáške a diskusii o energetickej budúcnosti, ktorú zorganizoval In form Slovakia, Stanislaus Dukat varoval pred vysokou spotrebou energie v existujúcich budovách vo vyspelých krajinách. V rozhovore pre ASB ďalej pripomenul, že inej cesty ako výstavba energeticky nulových, resp. energeticky aktívnych domov niet.

Stránky

Top