Chrliče na střechách

Chrlič, co vlastně o těchto obludných výtvorech víme? Jejich sochy krášlí střechy kostelů a zámků již několik století a slouží jako originální odvody vody ze střech. A nedávno se k tomu ještě staly hlavními hrdiny fantasy filmu a populárního animovaného seriálu. Tato záhadná stvoření mají ale svoji velmi poutavou historii, se kterou se napínavý film, u kterého běhá mráz po zádech, nedá srovnat.

ROZHOVOR S ARCHITEKTOM: ZABUDNITE NA NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY

Na pracovnej prednáške a diskusii o energetickej budúcnosti, ktorú zorganizoval In form Slovakia, Stanislaus Dukat varoval pred vysokou spotrebou energie v existujúcich budovách vo vyspelých krajinách. V rozhovore pre ASB ďalej pripomenul, že inej cesty ako výstavba energeticky nulových, resp. energeticky aktívnych domov niet.

Ako vybudovať a udržiavať záhradné jazierko

Záhradné jazierko alebo tiež bio jazierko je obľúbeným doplnkom pri rodinných domoch a ozdobou záhrad. Objednať si takéto jazierko je možné na www.bio-watergardens.sk rovnako aj načerpať inšpirácie pri realizovaných projektoch. Takéto jazierka je možné využiť ako na čisto estetické skrášlenie a súčasť záhradnej architektúry alebo je možné vytvoriť aj jazierko určené na kúpanie.

Stránky

Top