Prvé náznaky o existencii významného podmorského kultúrneho dedičstva v západnej a východnej zátoke Alexandrie boli nájdené na začiatku 20. storočia. Trvalo však veľa rokov, kým začali skutočné archeologické vykopávky... ›› OBRÁZOK DŇA

AVE EVO Výber

Domov

Začala jeseň.
Autobus sa šplhal po koberci žltnúcich listov. Nafta čpela ako v podpalubí zaoceánskej lode. Boli sme natlačení na seba a naše pachy sa miešali s vôňou lístia, ktorá prenikala cez otvorené okná. Zdalo sa mi, že odchádzam na druhý koniec sveta.

St, 07/09/2011 - 20:02 CEZ OKNO

Cesta divokého muže - úvod

<img style="float: left; border-width: 11px; border-style: solid; border-color: silver; margin-right: 10px; margin-bottom: 9px;" src="/files/clanok-subory-2011/cesta-divokeho-muza.jpg" width="100">Kdysi jsem se rozhodl, že budu zachovávat řeholní sliby. Ty první jsem jako františkán složil, když mi bylo pouhých devatenáct let. Věčné sliby jsem vykonal v jedenadvaceti a povolání ke kněžství jsem přijal, když mi bylo sedmadvacet. Dalo by se to dokonce nazvat přemírou slibů v životě tak mladého a nezkušeného člověka. A přesto se tyto sliby staly mou dobrou a nezbytnou „severní hvězdou“, která dosud řídí, udržuje a obnovuje můj život. Potřebuji tuto „severní hvězdu“, jinak se můj život stane „rákosem, kterým kývá vítr“ (viz Matouš 11,7).

So, 20/08/2011 - 18:06 CEZ OKNO