Jeseň v roku 2014 sa na severnej pologuli podľa astronomických výpočtov začala 23. septembra o 4:29 hod stredoeurópskeho letného času... ►OBRÁZOK DŇA

Vesmír

K Zemi míří extrémně silná sluneční erupce

Sluneční erupce, která zasáhne v pátek Zemi, dostala od NASA stupeň X. Tedy na stupnici ten nejsilnější... Ve středu odpoledne došlo na Slunci k velmi silné sluneční erupci. Vyvržená sluneční hmota zasáhne magnetické pole Země v pátek.

Pi, 12/09/2014 - 00:41 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Srpen 2014

Šedesátý díl seriálu, který každý měsíc mapuje to nejzajímavější, co se událo v kosmonautice.

Ne, 31/08/2014 - 22:30 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS V.

Pradávný příběh je protkán detaily, z nichž každý je sám o sobě ohromující. To, že byly v dávnověku známy, je tak neuvěřitelné, že jediné přijatelné vysvětlení je to, které podávají Sumerové sami - totiž že pramenem oněch vědomostí byli ti, kdož přišli na Zemi z Nibiru. Moderní astronomie už mnoho z těchto detailů potvrdila, čímž nepřímo doložila klíčová tvrzení starověké kosmogonie a astronomie: Nebeskou bitvu, která vyústila v rozbití Tiámat, vytvoření Země a pásu asteroidů, a uchycení Nibiru/Marduka na trvalou oběžnou dráhu kolem našeho Slunce.

Št, 21/08/2014 - 18:10 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS IV.

Všechno to začalo, praví sumerské texty, když byla sluneční soustava ještě mladá. Slunce (v sumerských textech APSÚ - „Ten, kdož byl od počátku"), jeho malý společník MUM.MU („Ten, kdož se narodil," náš Merkur), a dále od něj TI.AMAT („Panna života") byli prvními členy sluneční soustavy; ta se postupně rozrostla „zrozením" tří planetárních dvojic; planet, které my nazýváme Venuše a Mars mezi Mummu a Tiámat, obří dvojice Jupiter a Saturn (abychom použili jejich moderní jména) za Tiámat, a ještě dále pak Uran a Neptun (Obr. 8).

So, 16/08/2014 - 04:18 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS III.

Existuje důkaz o dolování v Jižní Africe během starší doby kamenné? Archeologické studie svědčí o tom, že ano. Přední jihoafrická těžební společnost, Anglo-American Corporation, si uvědomila, že opuštěné starověké doly mohou ukázat, kde lze nalézt zlato, a v sedmdesátých letech si najala archeology, aby se po takových starověkých šachtách porozhlédli.

St, 13/08/2014 - 17:38 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Meteorický roj Perseidy 2014/Evropská sonda se zapisuje do historie

V dnešním díle o pozorování noční oblohy si ukážeme, jak můžete najít a pozorovat meteorický roj Perseidy.

Po, 11/08/2014 - 23:43 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS II.

Ti, kdo četli mé knihy (Schody k nebesům, Války bohů a lidí, a Ztracené říše, které následovaly po knize první), vědí, že jsou v prvé řadě založeny na znalostech, které nám zanechali Sumerové.

Po, 11/08/2014 - 21:48 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS

Poslední desetiletí dvacátého století byla svědky náhlého, ohromujícího vzestupu lidských znalostí. Náš pokrok v každé oblasti vědy a technologie se už neměří na staletí ani desetiletí, nýbrž na roky či jen měsíce, a zdá se, že vzrůstem rozsahu lidských znalostí předčí vše, čeho člověk dosáhl v minulosti. Je možné, že lidstvo opustilo temný věk a středověk, dosáhlo osvícenství, poučilo se průmyslovou revolucí a vstoupilo do éry hi-tech, genetického inženýrství a vesmírných letů - jen aby se napojilo na své pradávné znalosti?

So, 09/08/2014 - 16:07 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Kosmonautika pomáhá na každém kroku

Také často slýcháte, jak je kosmonautika zbytečná a proč se raději peníze neinvestují někam jinam? Kosmonautika je multioborový projekt, který spojuje většinu vědeckých oblastí. Sice se kvůli objevům z družic nezlevní chléb ani pivo, ale i tak je přínos kosmonautiky do běžného života neoddiskutovatelný.

Ut, 05/08/2014 - 23:09 CEZ OKNO

Stránky