Vesmír

Co to padalo nad Německem, Rakouskem a Švýcarskem?

Libor Čermák | Němci, Rakušané a Švýcaři řeší zajímavou záhadu. V neděli 15. března 2015 večer se nad těmito státy objevil podivný déšť ohnivých světel. Stalo se to kolem 21. hodiny. V Bavorsku, Badensku-Württenbersku, Tyrolsku a Švýcarsku rozzářily zdejší oblohu pády podivných světel.

Ut, 17/03/2015 - 21:03 CEZ OKNO

Mars mohl být kdysi obydlen, říká vědec

Respektovaný fyzik a autor John Brandenberg tvrdí, že na Marsu existoval kdysi inteligentní život, ale byl zničen atomovým útokem tak velkým, že se planeta stala studenou a neobyvatelnou.

Št, 26/02/2015 - 02:17 CEZ OKNO

POUTNÍCI – o odvěké lidské touze po objevování nových světů

Krátký film s názvem Poutníci je dílem švédského animátora Erika Wernquista. S Poutníky se vypravíte na neobyčejně realistický výlet mimo oběžnou dráhu Země – na procházku po Jupiteru, Marsu, Saturnu a měsících Europa, Titan, Io a Enceladus. Spolu s astronauty prožijete například seskok z nejvyššího útesu v naší Sluneční soustavě – Verona Rupes na Uranově měsíci Mirandě nebo průlet Saturnovými prstenci.

Ne, 22/02/2015 - 22:48 CEZ OKNO

Fotografie z NASA je důkazem o misi Apollo 20

Při pohledu na fotografii z Apollo Image Atlas od NASA jsem si všiml tohoto dlouhého UFO v jednom z kráterů. To je oficiální fotografie z archivů NASA a tudíž nemůže být zpochybněna či „odhalena“. Podívejte se na fotky, které jsou dole pod touto dlouhou antickou lodí na fotografii. O této lodi jsem také napsal v obou svých knihách „Dragons of Asgard“ a „Pozorování UFO“ v letech 2006-2011. Ve své knize o UFO jsem o ní napsal celou kapitolu. Podívejte se na ty fotografie.

Ut, 10/02/2015 - 00:36 CEZ OKNO

Záhady Měsíce

Podivné objekty byly nedávno objeveny virtuálními archeology. Snímek s UFO je zveřejněn na oficiálních internetových stránkách NASA. Ale objevit podivný objekt není snadné - je třeba důkladně prozkoumat zvětšenou fotografii. To udělal virtuální archeolog, skrývající se pod názvem Streetcap1.

Pi, 06/02/2015 - 01:14 CEZ OKNO

Vo svetle vedy: Život mezi hvězdami

Stovky - a možná tisíce - let se lidé ptají: Jsme ve vesmíru skutečně sami? Na odpověď bude muset lidstvo zřejmě ještě počkat. Přesto tisíce obyvatel naší planety tvrdí, že mimozemšťany na vlastní oči spatřily nebo s nimi dokonce komunikovaly. Psychologové vysvětlují tato "svědectví" labilitou osobnosti a přílišnou fantazií podněcovanou zájmem sdělovacích prostředků. Možnostmi života ve Vesmíru se pochopitelně zabývají také vědci různých oborů: astronomové, geologové, biologové, chemici. Jejich odpověď není jednoznačná, ale klíčem k rozluštění prastarého rébusu je podle nich obecně uznávaná hypotéza: "kde je voda, tam by mohl být i život".

Pi, 30/01/2015 - 22:28 CEZ OKNO

Může být záhadný útvar na planetě Ceres umělého původu?

Libor Čermák | K trpasličí planetě Ceres se v současné době přibližuje sonda Dawn. A již teď zasílá fotografie této planety. Ovšem na snímcích se také objevil záhadný útvar...

So, 24/01/2015 - 23:38 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Naší Zemi dosud nejpodobnější planeta/Planeta Venuše

Americký teleskop Kepler přečkal svůj vlastní zánik a i když má zničené dva stabilizační gyroskopy, funguje dál. V jeho datech se opět podařilo objevit několik zajímavých planet mimo naší Sluneční soustavu.

St, 21/01/2015 - 15:17 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Na co se těšit v roce 2015?

V roce 2015 se máme na co těšit. V našem výčtu pěti nejzajímavějších událostí jsme pochopitelně nemohli pokrýt všechno. Namátkou se nedostalo na chystané vypuštění sond DSCOVR, Astro-H, nebo MMS. Místo nezbylo ani na očekávaný konec sondy MESSENGER, plánovaný start rakety Falcon Heavy, nebo na to, že na ISS bude několik dní pobývat zpěvačka Sarah Brightman.

So, 10/01/2015 - 16:06 CEZ OKNO

Stránky