Vzhľadom na to, že Kréta je ostrovom päť miliónov rokov, mohli sa tam nástroje dostať len jedným spôsobom - ak tam dávni ľudia alebo nejaký ľudský druh docestoval loďou. To znamená, že námorné cestovanie v Stredozemnom mori existuje desiatky tisíc rokov predtým, než verili archeológovia a že Homo sapiens, alebo ich predkovia, boli už vtedy schopní navigácie na šírom mori... ►OBRÁZOK DŇA

Vesmír

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS V.

Pradávný příběh je protkán detaily, z nichž každý je sám o sobě ohromující. To, že byly v dávnověku známy, je tak neuvěřitelné, že jediné přijatelné vysvětlení je to, které podávají Sumerové sami - totiž že pramenem oněch vědomostí byli ti, kdož přišli na Zemi z Nibiru. Moderní astronomie už mnoho z těchto detailů potvrdila, čímž nepřímo doložila klíčová tvrzení starověké kosmogonie a astronomie: Nebeskou bitvu, která vyústila v rozbití Tiámat, vytvoření Země a pásu asteroidů, a uchycení Nibiru/Marduka na trvalou oběžnou dráhu kolem našeho Slunce.

Št, 21/08/2014 - 18:10 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS IV.

Všechno to začalo, praví sumerské texty, když byla sluneční soustava ještě mladá. Slunce (v sumerských textech APSÚ - „Ten, kdož byl od počátku"), jeho malý společník MUM.MU („Ten, kdož se narodil," náš Merkur), a dále od něj TI.AMAT („Panna života") byli prvními členy sluneční soustavy; ta se postupně rozrostla „zrozením" tří planetárních dvojic; planet, které my nazýváme Venuše a Mars mezi Mummu a Tiámat, obří dvojice Jupiter a Saturn (abychom použili jejich moderní jména) za Tiámat, a ještě dále pak Uran a Neptun (Obr. 8).

So, 16/08/2014 - 04:18 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS III.

Existuje důkaz o dolování v Jižní Africe během starší doby kamenné? Archeologické studie svědčí o tom, že ano. Přední jihoafrická těžební společnost, Anglo-American Corporation, si uvědomila, že opuštěné starověké doly mohou ukázat, kde lze nalézt zlato, a v sedmdesátých letech si najala archeology, aby se po takových starověkých šachtách porozhlédli.

St, 13/08/2014 - 17:38 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Meteorický roj Perseidy 2014/Evropská sonda se zapisuje do historie

V dnešním díle o pozorování noční oblohy si ukážeme, jak můžete najít a pozorovat meteorický roj Perseidy.

Po, 11/08/2014 - 23:43 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS II.

Ti, kdo četli mé knihy (Schody k nebesům, Války bohů a lidí, a Ztracené říše, které následovaly po knize první), vědí, že jsou v prvé řadě založeny na znalostech, které nám zanechali Sumerové.

Po, 11/08/2014 - 21:48 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS

Poslední desetiletí dvacátého století byla svědky náhlého, ohromujícího vzestupu lidských znalostí. Náš pokrok v každé oblasti vědy a technologie se už neměří na staletí ani desetiletí, nýbrž na roky či jen měsíce, a zdá se, že vzrůstem rozsahu lidských znalostí předčí vše, čeho člověk dosáhl v minulosti. Je možné, že lidstvo opustilo temný věk a středověk, dosáhlo osvícenství, poučilo se průmyslovou revolucí a vstoupilo do éry hi-tech, genetického inženýrství a vesmírných letů - jen aby se napojilo na své pradávné znalosti?

So, 09/08/2014 - 16:07 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Kosmonautika pomáhá na každém kroku

Také často slýcháte, jak je kosmonautika zbytečná a proč se raději peníze neinvestují někam jinam? Kosmonautika je multioborový projekt, který spojuje většinu vědeckých oblastí. Sice se kvůli objevům z družic nezlevní chléb ani pivo, ale i tak je přínos kosmonautiky do běžného života neoddiskutovatelný.

Ut, 05/08/2014 - 23:09 CEZ OKNO

VE STÍNU MĚSÍCE

V letech 1968 až 1972 se vydalo na Měsíc celkem 24 Američanů. Zůstávají jedinými lidmi, kteří navštívili jiný svět. V tomto dokumentu vyprávějí astronauti Apolla svůj vlastní příběh a dělí se o své postřehy v souvislosti s tím, co tyto velkolepé průzkumné výpravy znamenaly pro ně samotné a pro lidstvo.

Po, 04/08/2014 - 17:45 CEZ OKNO

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Dvojité jádro všechny překvapilo/Sojuz zamotal Australanům hlavu

Evropská sonda Rosetta sice ještě ani nevstoupila na oběžnou dráhu kolem jádra komety 67P-Čurjumov/Gerasimenko, ale i přesto na sebe dokázala strhnout pozornost vědců. nafotila totiž jádro cílové komety. Na fotkách je vidět, že se jádro skládá ze dvou menších, navzájem spojených jader. Celá mise tak bude ještě zajímavější, než se čekalo.

St, 23/07/2014 - 21:36 CEZ OKNO

Stránky