V tento deň v roku 1911, Hiram Bingham objavil starobylú osadu Inkov známu ako Machu Picchu. Toto nálezisko obsahuje najpozoruhodnejšie príklady stavieb Inkskej ríše, čo môže napovedať,
ako boli postavené. Aká je vaša teória? ►OBRÁZOK DŇA

Seriál: Lékař ze Lhasy

LOBSANG RAMPA: Lékař ze Lhasy II.

V živote mi nebylo tak studeno, beznadejne a bídne. Dokonce ani na pustých vysokohorských pláních Cang Tangu, v nadmorské výšce nad 6 000 metru, kde ficel ledový vítr plný hrubého pisku a rozdíral na krvavé cáry každý kousícek nechránené kuže, mi nebylo tak mrazivo jak ted. Ani zima tam nebyla tak pronikavá, jako strašlivý chlad, který jsem ted cítil v srdci. Opouštel jsem svou milovanou Lhasu.

Po, 26/09/2011 - 23:50 CEZ OKNO

LOBSANG RAMPA: Lékař ze Lhasy I.

Když jsem žil v Anglii, napsal jsem Třetí oko, knihu, která je pravdivá, která však presto vyvolala množství komentáru. Prišly dopisy z celého sveta a v odpoved na ne jsem napsal další knihu - Lékar ze Lhasy. Mé zážitky, o kterých bude pojednávat tretí kniha, zdaleka presahují míru toho, co je vetšine lidí dáno vytrpet, zážitky srovnatelné jen s nekolika málo prípady z minulosti. Nejsou však predmetem této knihy - ta je pokracováním mé autobiografie.

Št, 22/09/2011 - 14:25 CEZ OKNO