PRED FARAÓNMI: Dôkaz vyspelej civilizácie v mysterióznej prehistórii Egypta III.

Myslím, že dôkazy o ranodynastickom období Egypta jasne hovoria niečo celkom iné. Budovanie a rozvoj trvalých osídlení v Údolí dolného Nílu viedlo okolo roku 3000 p.n.l. k rozvoju civilizácie. Gíza a okolité územia boli zvolené za ohnisko ranodynastického Egypta preto, lebo „civilizácia“ sa tam nachádzala už dávno predtým, ako dokazujú tri pyramídy a Veľká Sfinga. Aj raní Egypťania sa domnievali, že pyramídy boli hrobky, aj keď vôbec netušili, na čo vlastne boli postavené. Preto plošinu Gízu oživili, premenili ju na Nekropolu a následne expandovali do Sakkáry, kde stavali hrobky v podobe pyramíd, ktoré však neboli také kvalitné a neoplývali zručnosťami pôvodných staviteľov pyramíd v Gíze. Pyramídové budovy, dokonca aj tie najmenšie v Sakkáre, si vyžadovali mnoho zdrojov, a tak sa Egypťania vrátili k pochovávaniu svojej šľachty do tradičných mastáb.

Moje zkušenost s kurzy tantry. Otřesná pravda, kterou vám na letáčku neřeknou

Ahoj všichni čtenáři Aluščina blogu. Nedávno tady vyšel článek o rizicích různých esoterických či spíš pseudoduchovních kurzů a Aluška vyzvala čtenáře, kteří mají k tématu co říci, aby se také zapojili. Tak se i já připojuji se svojí troškou do mlýna a sepíšu pro vás článek o mých zkušenostech se specifickým druhem “duchovních” kurzů a to jsou kurzy tantry. Předem varuji, že to není pěkné čtení a pro některé to bude určitě šokující a nechutné, budu se snažit to podat co nejcitlivěji, ale zároveň nebudu skrývat, co jsem viděla a prožila. Všechno co zde napíšu vychází z mojí osobní zkušenosti, nejsou to žádné pomluvy, neuvedu ničí jméno, ani název ani místo konání kurzů. Vše, co se dočtete, je mnou prožitá realita.

PRED FARAÓNMI: Dôkaz vyspelej civilizácie v mysterióznej prehistórii Egypta II.

“Keď sa potvrdilo, že pyramídy v Sakkáre sú hrobky, logicky sa usúdilo, že všetky pyramídy musia byť hrobky. Pravdepodobnosti tohto tvrdenia, že všetky pyramídy sú hrobky, pridávala aj skutočnosť, že na východ a na západ od najsevernejšej pyramídy v Gíze sa nachádzali dva cintoríny (oblasti mastáb). Stav pyramíd v Sakkáre, o väčšine ktorých sa predpokladá, že boli postavené až po pyramídach v Gíze, však v tejto logickej súvislosti predstavuje vážne problémy. Džoserova stupňovitá pyramída v Sakkáre je jedinou, ktorá je v dobrom stave, napriek tomu, že to nie je skutočná pyramída. Stupňovitá pyramída bola totiž pôvodne mastabou, ktorú neskôr upravili na pyramídu.”

Vynalezl Tesla zbraň hromadného ničení a byl kvůli ní zavražděn?

11. ledna 2018 – Každý školák zná Edisona, Einsteina nebo Galilea. Kolik toho ale běžná veřejnost ví o jednom z největších myslitelů, jenž v mnoha směrech tato slavná jména předčil, svou vlastní dobu předběhl, a jehož průlomové poznatky jsou součástí nejmodernějších technologií? Střídavý proud, elektromotor, rentgen, dálkové ovládání, bezdrátový přenos energie nebo laser. Za těmito a stovkami dalších vynálezů stojí brilantní mozek Nikoly Tesly, svérázného vědátora označovaného za „otce 20. století“. Je možné, že tento kontroverzní génius byl také strůjcem zbraně hromadného ničení známé jako „Paprsek smrti“? A mohl být tento vynález i příčinou jeho smrti? Po odpovědích nejen na tyto otázky pátrá Discovery Channel ve svém novém pořadu Teslův paprsek smrti: odtajnění vraždy.

Stránky

Top