martinus.sk

Mystériá sibírskeho “Údolia smrti” II.

“Približne storočie pred každou explóziou alebo sériou explózií sa z „železnej diery“ vynorila rýchlo letiaca ohnivá guľa a bez toho, aby spôsobila nejakú veľkú škodu sa vznášala nahor, za ňou nasledoval tenký stĺp ohňa. Na samom vrchu sa objavila veľká ohnivá guľa. Sprevádzaná štyrmi údermi hromu za sebou, sa vznášala ešte vyššie a odletela preč, nechávajúc za sebou „pás dymu a ohňa“. Potom z diaľky zaznela kanonáda výbuchov...”

Mystériá sibírskeho “Údolia smrti”

Naprieč rozsiahlou oblasťou riedko osídleného Jakutska na Sibíri, nachádzame zvláštne kovové konštrukcie a dôkazy ničivých explózií podobných jadrovým výbuchom, ktoré sa opakujú každých šesť alebo sedem storočí.
V severozápadnom Jakutsku na Sibíri, v kotline na hornom toku rieky Viljuj sa nachádza ťažko dostupná oblasť, ktorá nesie známky katastrofy, ktorá sa odohrala pred približne 800 rokmi. Obrovská katastrofa vyvrátila celý les a rozosiala kamenné úlomky na ploche stoviek štvorcových kilometrov.

Tunguzský meteorit a kovoví ptáci

Exploze, k níž došlo roku 1908 nad sibiřskou tajgou vstoupila do historie jako tunguzský meteorit, přestože o meteorit s velkou pravděpodobností nešlo. Záhadou zůstává dodnes - a její součástí jsou také podivné legendy, které se vyprávějí mezi tamními domorodci. Prvně vědecká výprava se na místo výbuchu dostala až roku 1926. Její šéf Leonid Kulik se ve své marné snaze najít místo dopadu uprostřed rozlehlé neobydlené krajiny obracel i na Evenky - domorodé obyvatele oblasti.

Tunguzská katastrofa - šokujúce odhalenie!

Před 107 lety, 30. června 1908, v prostoru centrální Sibiře nad prakticky neobydlenou částí tajgy v Tunguzské oblasti došlo k mimořádně silnému výbuchu. Příčina exploze je připisována pádu velkého meteoritu a jeho výbuchu ve výšce asi 5 až 10 kilometrů nad zemským povrchem. Exploze tunguzského meteoritu byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 kilometrů čtverečních vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 kilometrů. Výbuch zaznamenaly stanice sledujících zemětřesení po celém světě a tlaková vlna vytvořená v ovzduší oběhla dvakrát zeměkouli.

Stránky

Top