OTEPLOVÁNÍ – Hlavní důvod změny zemského klimatu IV.

“Působivé? Magnetické pole se ukazuje nejvíce zhuštěné v úzké části Východní polokoule. Když se kreslí magnetosféra Země, tak je zobrazena mírně zploštělá na denní straně (v důsledku slunečního větru) a do velké vzdálenosti protažená na straně noční. Za prvé, taková magnetická „proměnlivost“ bude pevně lokalizována v úzkém pásmu, a za druhé, bude se plynule otáčet kolem osy rotace spolu s planetou.”

Robert Schoch, Ph.D.: JE SLNKO VEDOMÉ? III.

“Keď sa pozrieme na tradičné mytológie a starodávne náboženstvá, zistíme, že mnohé predošlé kultúry považovali Slnko a hviezdy za vedomé bytosti – a toto by sa možno dalo považovať za základ astrológie. Bohovia boli spájaní s hviezdami (vrátane objektov na oblohe, ktoré dnes klasifikujeme ako planéty) a starí Egypťania (aby sme uvideli aspoň jeden príklad) dúfali, že sa spoja so Slnkom a hviezdami po svojej smrti. Platón v diele Timaeus (asi 360 pred n.l.) napísal: „A keď [Tvorca] zostrojil celok, rozdelil duše rovnajúce sa svojím počtom počtu hviezd a pridelil jednu dušu každej hviezde...”17

OTEPLOVÁNÍ – Hlavní důvod změny zemského klimatu III.

Na mapě Tichého oceánu je bílou barvou záměrně zvýrazněn 180tý poledník, který rozděluje Zemi na východní a západní polokouli. Také jsou vytvořeny čáry, spojující skutečné magnetické póly, odpovídají určitým rokům. To všechno jsem udělala proto, abych jasně ukázala, jak se mění asymetrie magnetického pole v současnosti a taky v nejbližších letech (prognosticky). Uvedu souřadnice skutečných magnetických pólů podle údajů http://wdc.kugi.kyoto-u.ac.jp/poles/polesexp.html (roky 1997, 2005, 2017, 2019, 2020) a orientační předpověď na rok 2050 (zdůrazněný kurzívou), pokud se rychlost a směr driftu skutečných magnetických pólů nemění (souřadnice SMP obvyklé podle centra Tajmyr na zeměpisné mapě).

Robert Schoch, Ph.D.: JE SLNKO VEDOMÉ? II.

“Ako však môže mať Slnko a hviezdy vedomie, keď nie sú ani živými organizmami, prinajmenšom nie v zmysle bunkových tvorov založených na báze uhlíka ako my? Všeobecný názor (čo neznamená, že aj správny – všeobecné názory a ”zdravý rozum” sa veľmi často mýlia) je taký, že vedomie a vôľa (aspoň v prírode) sa môžu vyskytovať iba u živých organizmov založených na báze uhlíka, a mnohí ľudia by obmedzili pojem vedomia na ”pokročilé” živé organizmy, ako sú stavovce, cicavce alebo, podľa niektorých názorov, iba ľudské bytosti. Mnohí vedci však tvrdia, že vedomie môže vzniknúť na kvantovej úrovni a nemusí sa obmedzovať len na dôverne známe živé organizmy podobné nám.”

Stránky

Top