Záhady-Proroctvá-Prognózy

TAJOMSTVÁ DISKU Z NEBRY

Disk z Nebry je 3600 rokov starý artefakt z bronzu, ktorý podľa organizácie UNESCO predstavuje „najstaršie zobrazenie vesmírnych javov na svete.“ Disk je natoľko výnimočný, že spočiatku bol považovaný za archeologický podvrh. Vedecká analýza však preukázala, že sa nejedná o falzifikát a vzácny artefakt bol zaradený do zoznamu Svetového dedičstva organizácie UNESCO – ide o medzinárodný projekt na ochranu hmotného dedičstva ľudstva, ktoré je uchované v štátnom múzeu praveku v nemeckom Halle.

Pi, 27/02/2015 - 15:52 CEZ OKNO

Jan A. Novák – Záhady od mořských hlubin až po vesmír

"Vyznávám přesvědčení, že skutečná věda je především ono einsteinovské dobrodružství poznání a že civilizace založená na objevování a technologiích páchá sebevraždu, když tuto tématiku potlačuje na úkor laciné komerční pseudozábavy."

St, 25/02/2015 - 23:57 CEZ OKNO

FAKTY X: Záhadná Inkova stopa z treťohôr

V blízkosti jazera Titicaca v bolívijských Andách bol v roku 2007 objavený skamenený odtlačok ľudského chodidla. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa neskôr nezistilo, že odtlačok sa nachádza v hornine, ktorej vek sa odhaduje najmenej na 7 až 15 miliónov rokov. Vtedy však človek podľa zaužívaných dejín ľudstva ešte nemohol existovať. Kto teda v tom období kráčal po našej planéte Zem?

St, 25/02/2015 - 23:22 CEZ OKNO

Tajomstvo 1000-ročnej sochy Budhu: Ukrývala mumifikovaného mnícha!

CT vyšetrenie dutín starobylej sochy Budhu odhalilo skrýšu telesných pozostatkov mnícha, ktorého po smrti mumifikovali. Holandským vedcom sa pomocou CT prístroja a endoskopie podarilo odhaliť takmer 1000-ročné tajomstvo. Tradičná socha Budhu, ktorej pôvod siaha do 11. alebo 12. storočia, ukrývala vo vnútri mumifikované pozostatky budhistického mnícha.

Po, 23/02/2015 - 23:01 CEZ OKNO

Artefakty potvrdzujúce mimozemské kontakty? (GALÉRIA)

Prednedávnom sme informovali o fotografiách kontroverzných artefaktov, ktoré údajne uvoľnila mexická vláda potvrdzujúc tak mimozemské kontakty prehistorických civilizácií Strednej a Južnej Ameriky. Posúďte sami – vďaka nášmu scestovanému čitateľovi, ktorý chce ostať inkognito – prinášame Galériu, akú ste ešte asi nevideli...

Ne, 22/02/2015 - 18:16 CEZ OKNO

Majkopská deska

V roce 1960 v jednom z horských potoků v okolí Majkopu (1), hlavního města Adygejska na úpatí Kavkazu, upoutal pozornost místního obyvatele blok pískovce, posetého záhadnými symboly. Deska byla datována do období Majkopské kultury, tzn., od poloviny 4. tis. př.n.l. do poloviny 3 tis. př.n.l.

Pi, 20/02/2015 - 19:20 CEZ OKNO

FAKTY X: Tajomný ostrov v Severnom ľadovom oceáne

Môže ešte aj v dnešnej technologickej dobe unikať pozornosti ostrov, o ktorom priniesol prvé správy ešte v roku 1811 ruský lovec kožušín Jakov Sannikov? Opustený ostrov by sa mal podľa Sannikovova nachádzať v Severnom ľadovom oceáne severne od Novosibírskych ostrovov. Po tajomnom ostrove pátralo veľa expedícií, no žiadnej sa ho nepodarilo nájsť. Je ostrov len prízrakom alebo skutočne existuje?

St, 18/02/2015 - 17:54 CEZ OKNO

FAKTY X: Zlatá skala z Mjanmarska

Ázijský štát Mjanmarsko, ktorý sa až do roku 1989 volal Barma, je pre väčšinu ľudí takmer neznámou krajinou. Preto asi málokto čo i len tuší, že medzi mjanmarské symboly patrí aj takzvaná Zlatá skala pokrytá zlatými lístkami, ktorá už na prvý pohľad popiera zemskú príťažlivosť. Prečo skala nespadne, a čo ju stále drží na mieste?

Ut, 10/02/2015 - 23:59 CEZ OKNO

Našli múmiu starú 200 rokov, no meditujúci mních nie je mŕtvy!

Mumifikovaného mnícha objavili v klasickej meditačnej polohe – v pozícii lotosového kvetu. Vedci však šokovali vyhlásením, že muž vlastne nie je mŕtvy. Mních je v stave „veľmi hlbokej meditácie“, pre ktorý sa používa výraz tukdam. Za posledných 50 rokov sa v Indii stalo približne 40 podobných prípadov, keď tibetskí mnísi upadli do stavu hlbokej meditácie.

Po, 09/02/2015 - 23:58 CEZ OKNO

Stránky