Města v oblacích

Zprávy o městech, plujících po obloze, se objevovaly velmi často až do začátku XX. století. Odraz takových zpráv se dostal i do literatury. Známý Gulliver na svých cestách viděl Laputo, město, plující na nebi. R.T. Anikevič v knize "Senněckij ujezd Mogilevskoj gubernii" (vydané v roce 1907), uvádí, že "před dvaceti lety," kněz A. Kurněvič, cestují z Nemojty do Senno, za bílého dne spatřil "město s chrámy a obrovskými domy."

Uvnitř Země se nachází moře

Pamatujete ty sci-fi filmy a knihy od J. Verna jako “Cesta do nitra Země”? Ne všechno je očividně fikce. Tam dole se možná nachází spousta neznámého… a pokud tam je voda… může tam být i život? Možná ne tak jak ho známe, ale úplně jiný? Každopádně určitá pravděpodobnost existuje...

Tunguzská katastrofa - šokujúce odhalenie!

Před 107 lety, 30. června 1908, v prostoru centrální Sibiře nad prakticky neobydlenou částí tajgy v Tunguzské oblasti došlo k mimořádně silnému výbuchu. Příčina exploze je připisována pádu velkého meteoritu a jeho výbuchu ve výšce asi 5 až 10 kilometrů nad zemským povrchem. Exploze tunguzského meteoritu byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 kilometrů čtverečních vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 kilometrů. Výbuch zaznamenaly stanice sledujících zemětřesení po celém světě a tlaková vlna vytvořená v ovzduší oběhla dvakrát zeměkouli.

Stránky

Top