Záhady-Proroctvá-Prognózy

FAKTY X: Záhadné zmiznutia lodí v oblasti Veľkých jazier

Bermudský trojuholník je jednou z najznámejších oblastí na svete, v ktorej sa nevysvetliteľne strácajú lode a lietadlá. Málokto však asi vie, že v oblasti Veľkých jazier na pomedzí Kanady a USA sa stratilo oveľa viac lodí ako v samotnom Bermudskom trojuholníku. Do dnešných dní sa vo Veľkých jazerách stratilo okolo 6000 lodí s asi 30 000 pasažiermi, no niektoré odhady hovoria o ešte väčšom počte. Čo sa v tejto oblasti deje, a kde sa všetky lode stratili?

Št, 16/04/2015 - 05:21 CEZ OKNO

Pocta Erichu von Dänikenovi

Ericha von Dänikena asi není třeba představovat - jeho jméno se už před několika desítkami let stalo synonymem pro hledání mimozemských civilizací. On sám ale svou činnost nazývá archeoastronautikou: vědou hledající památky po dávných návštěvách z kosmu. Vytrvalost a neúnavnost, s níž jí provozuje, z něj udělala jeden ze symbolů současné doby. Dnes (14. dubna 2015) se dožívá 80. let.

Ut, 14/04/2015 - 23:52 CEZ OKNO

FAKTY X: Elfovia – skrytý národ na Islande

Ak by ste sa obyvateľov Islandu opýtali, či veria na elfov, zistili by ste, že viac ako polovica Islanďanov verí na bytosti podobné škriatkom. Potvrdila to aj štúdia Islandskej univerzity z roku 2007, podľa ktorej až 62 percent obyvateľov Islandu verí na existenciu elfov, a nielen to. Aj keď sa to pre mnohých ľudí bude zdať neuveriteľné, elfovia sú aj v dnešnej technologickej dobe neoddeliteľnou súčasťou Islandu a jeho obyvateľov. Môžu elfovia naozaj existovať?

Št, 09/04/2015 - 19:44 CEZ OKNO

Arthur C. Clarke - ZÁHADY SVĚTA 13.: Kabinet kuriozit

USA - CALIFORNIA - DEATH VALLEY - Klouzající Kameny! (250 Kg!)
ANGLIE - SKOTSKO - CRAL - Kulový Blesk!
USA - FLORIDA - CRYSTAL RIVER - Kulový Blesk!
USA - NEW MEXIKO - LOS ALAMOS - Kulový Blesk! - Výroba!
RUSKO - SIBIŘ - Ledový Muž! (Neandrtálec?)

Ut, 07/04/2015 - 23:50 CEZ OKNO

Šachta v poušti Gobi – odkaz neznámé inteligence?

Na jižním okraji nehostinné pouště Gobi se nachází záhadná šachta, jejíž existence zneklidňuje mnohé světové badatele. Právě zde, západně od hlavního města mongolska Hohhotu, odkryli archeologové starobylé město Khar Khota, či jinak řečeno Char-Chota, které bylo pravděpodobně centrem oblasti ve východní části pohoří Ťan-Šan.

Ne, 05/04/2015 - 23:58 CEZ OKNO

Arthur C. Clarke - ZÁHADY SVĚTA 12.: Záhadná nebesa

ANGLIE - CANTERBURY - Katedrála - 1178 - Měsíc - E­xploze po Meteoritu
Mudrci - Hvězda (Vlasatice 70 dní!) nad Betlémem (5 BC)

Pi, 03/04/2015 - 23:11 CEZ OKNO

Experiment člověk

Učenci si sice neumí vysvětlit, jak se Homo sapiens objevil na světové scéně, ale jsou naprosto zajedno v tom, kde vznikla první civilizace: nedaleko Perského zálivu. Právě tady, v Sýrii, Palestině a v Sumeru, v zemi, která leží mezi řekami Eufrat a Tigris. Všechny rostliny zdomácněly na Předním Východě o celá tisíciletí dříve, než se dostaly do Evropy. Bible, v souladu s vědeckými poznatky, klade počátek civilizace právě do hor severní Mezopotámie.

Št, 02/04/2015 - 17:06 CEZ OKNO

Linda M. Howe: „Tvář na Marsu má je skutečná a má podobu starých Egypťanů“ (+VIDEO)

Když byla poprvé oficiálně zveřejněna fotografie tváře na Marsu, potkala jsem se osobně na universitě s Michaelem Malinem, který byl osobně zodpovědný za průběh letu orbitální sondy kolem Marsu. On měl osobně přístup k originálním snímkům. Michael mne chtěl přesvědčit, že tyto originální naprosto čisté snímky monumentální skulptury na Marsu jsou jen pouhým optickým trikem – hrou světla a stínů, což bylo oficiální stanovisko vlády v té době (a tedy i NASA).

Št, 02/04/2015 - 15:16 CEZ OKNO

►SPRÁVY CEZ OKNO č. 7

O Mesačnej jaskyni sa už toho popísalo veľa.
Rozhodli sme sa osloviť odborníkov, ktorí sa problematike venujú takpovediac telom i dušou.
Pozývame Vás na putovanie s členmi Klubu priateľov kpt. Horáka...

St, 01/04/2015 - 22:44 CEZ OKNO

Stránky