Táto trácka hrobka sa nachádza na kraji lesa Surnena, v severozápadnej časti obce Karan, zhruba 10 km od mesta Nova Zagora. Zaberá rozlohu 24 ha. Hrobka, ktorá bola objavená pri vykopávkach v roku 1950, je jednou z najstarších v Európe. Bola tu tiež osada typu, ktorý sa v Bulharsku vyskytuje hojne... ►OBRÁZOK DŇA

Záhady-Proroctvá-Prognózy

FAKTY X: Lieta niekto okolo Mesiaca?

Mesiac sa neustále teší veľkej pozornosti odborníkov, ale aj laikov, ktorých fascinujú stále nové a nové záhady odohrávajúce sa okolo tohto nebeského telesa. Jednu stranu Mesiaca, ktorá je stále otočená k Zemi, astronómovia veľmi dobre poznajú, no o odvrátenej strane Mesiaca sa vie len veľmi málo. Môže sa tu nachádzať mimozemská základňa, ako o tom špekulujú niektorí ufológovia?

Št, 28/08/2014 - 01:21 CEZ OKNO

ANCIENT ALIENS séria III časť 15. MIMOZEMŠŤANÉ, BOHOVÉ A HRDINOVÉ (dabing CZ)

„Otázky a odpovede 15, tretia séria...“
Nadlidská síla… Nadpřirozené schopnosti… A úžasné umění létat. Skrze celou historii, si lidstvo vypráví neuvěřitelné příběhy o bozích s mimořádnými schopnostmi. Ale jsou tyto záznamy jen báchorky, nebo jsou založeny na faktických událostech?
http://www.csfd.cz/film/265160-vetrelci-davnoveku/

St, 27/08/2014 - 22:01 CEZ OKNO

ANCIENT ALIENS séria III časť 14. MIMOZEMŠŤANÉ A NEMRTVÍ (dabing CZ)

„Otázky a odpovede 14, tretia séria...“
Zombie stoupající z hrobů… Krev sající upíři, zatraceni po celou věčnost… a lidé v pasti na život a na smrt mezi nebem a peklem. Po tisíce let, lidstvo slýchá příběhy o setkání s podivnými, bezduchými stvořeními. Jsou tyto názory jen lidské výmysly, nebo by mohly být mimozemského původu v pozemských setkání s nemrtvými?
http://www.csfd.cz/film/265160-vetrelci-davnoveku/

Ne, 24/08/2014 - 20:43 CEZ OKNO

FAKTY X: Transylvánsky bermudský trojuholník

Na severozápade Rumunska v blízkosti mesta Kluž sa rozprestiera les, ktorý sa volá Hoia Baciu. Známy je však aj pod názvom - transylvánsky bermudský trojuholník, ktorý mu dali miestni obyvatelia kvôli tomu, že sa tu strácajú ľudia, zjavujú sa tu duchovia, ale aj neidentifikovateľné lietajúce objekty. Hoia Baciu je najznámejším miestom v Rumunsku, kde sa vyskytujú nevysvetliteľné paranormálne javy. Prečo ide z lesa taký strach?

Ne, 24/08/2014 - 20:32 CEZ OKNO

ANCIENT ALIENS séria III časť 13. MIMOZEMŠŤANÉ A TAJNÝ KÓD (dabing CZ)

„Otázky a odpovede 13, tretia séria...“
Megalitické památky propojené dohromady pomocí elektromagnetické energie… Pravěké ruiny uspořádány přes obrovské vzdálenosti v přímých linkách… a pokročilá matematika vytesaná do památek před více než 5.000 lety.
http://www.csfd.cz/film/265160-vetrelci-davnoveku/

Pi, 22/08/2014 - 23:55 CEZ OKNO

Zecharia Sitchin: NÁVRAT KE GENESIS V.

Pradávný příběh je protkán detaily, z nichž každý je sám o sobě ohromující. To, že byly v dávnověku známy, je tak neuvěřitelné, že jediné přijatelné vysvětlení je to, které podávají Sumerové sami - totiž že pramenem oněch vědomostí byli ti, kdož přišli na Zemi z Nibiru. Moderní astronomie už mnoho z těchto detailů potvrdila, čímž nepřímo doložila klíčová tvrzení starověké kosmogonie a astronomie: Nebeskou bitvu, která vyústila v rozbití Tiámat, vytvoření Země a pásu asteroidů, a uchycení Nibiru/Marduka na trvalou oběžnou dráhu kolem našeho Slunce.

Št, 21/08/2014 - 18:10 CEZ OKNO

Stratený svet pred našimi očami

Priatelia,
v prílohe Vám zasielam scan obrázkov. Niekto by povedal, že sa nejedná o drakov, avšak porovnaním tvarov tiel s inými živočíchmi tam žijúcimi je to zrejmé. Ani domorodci nepochybujú, že sa jedná o drakov. Tie tvory tam žili, o čom svedčia aj mnohé obrázky rytín, nájdené na kameňoch z ICA, ale o tom je iná kniha s obrázkami. (Na zadnej strane obálky knihy je obrázok draka na kameni z ICA...) Obrázky drakov boli aj motívmi, nájdenými na látkach, do ktorých boli pochovaní mnohí domorodci...

Ut, 19/08/2014 - 21:25 CEZ OKNO

FAKTY X: Kedy dôjde k prepólovaniu Zeme? Čo nám hrozí?

Podľa viacerých vedcov má s určitosťou prísť k prepólovaniu našej planéty Zem, teda, že by sa zemské póly vymenili. K zmene zemských pólov už došlo aj v minulosti, a preto niet pochýb o tom, že tento jav nastane aj teraz. Celý proces prepólovania Zeme však so sebou nesie aj riziko globálnych katastrof. Čo nám teda hrozí?

Ut, 19/08/2014 - 00:29 CEZ OKNO

Stránky