Záhady-Proroctvá-Prognózy

FAKTY X: Najtajomnejšie ruské mestečko

V Permskej oblasti sa nachádza mestečko Chermoz, ktoré má podľa viacerých záhadológov, ktorí tam zavítali, patriť k najtajomnejším miestam v Rusku. Obyvatelia sa tu bežne stretávajú so svetelnými guľami nad miestnym pravoslávnym chrámom, v tunajšom lese sa zjavuje strašidelná strážkyňa lesa, a do blízkej rokliny smrti sa nikto neodváži ani len vstúpiť, pretože v ňom zmizlo množstvo ľudí. Prečo sa tu tieto nevysvetliteľné fenomény vlastne odohrávajú?

Št, 08/01/2015 - 23:28 CEZ OKNO

FAKTY X: Záhada Vafľovej skaly

V Spojených štátoch amerických v štáte Západná Virgínia sa nachádza veľmi neobvyklý skalný útvar až s dokonale pravidelným plastickým vzorom, ktorý pripomína železnú mriežku vafľovača. Skala dostala meno Waffle Rock, a dodnes sa odborníci sporia o to, či skalu stvorila príroda alebo je umelého pôvodu.

Št, 01/01/2015 - 02:27 CEZ OKNO

Tajemná kamenná hlava v Guatemale

Příběh této kamenné hlavy začíná v roce 1987. Právník Oscar Padilla Rafael Lara, známý ufolog a konspirační teoretik, autor Enciclopedia ufológica de Guatemala (1999) – publikoval v časopise Ancient Astronaut Society Ancient Skies článek o kamenné hlavě. Podle tohoto jeho článku dostal o rok dříve fotografii velké kamenné hlavy od jistého guatemalského statkáře, který bohužel zemřel dříve, než mu stačil sdělit polohu této sochy. Fotografie byla údajně pořízena už v roce 1950.

So, 27/12/2014 - 15:39 CEZ OKNO

FAKTY X: 10 najväčších záhad

Počas celého roka 2014 ste mali možnosť čítať náš seriál o nevysvetliteľných záhadách, tajuplných miestach, paranormálnych javoch, strašidelných bytostiach, či konšpiračných teóriách. Blíži sa koniec roka, a keďže sa seriál FAKTY X medzi čitateľmi teší veľkej popularite, sami ste rozhodli o tom, ktoré články z tohto seriálu patrili v tomto roku medzi najčítanejšie. Nech sa páči!

Ut, 23/12/2014 - 01:12 CEZ OKNO

NASA musí přiznat barvu

Reálné barvy Marsu. Dvě hodiny poté, kdy se na monitorech objevila první barevná fotografie, přišel jeden z techniků a neočekávaně odladil obraz. Nebe a krajina na Marsu mají být červené!

Ne, 21/12/2014 - 23:37 CEZ OKNO

Pozoruhodné artefakty, ktoré môžu úplne prepísať nielen egyptskú históriu, alebo čistý hoax? (+VIDEO)

Artefakty, ktoré boli údajne objavené v dome sira Williama Petrieho, pochádzajú z komplexu v Gíze. Jedným z nich bol malý predmet diskovitého tvaru zo zlata s priehľadným krytom a so symbolmi po obvode. Rozhodne pôsobí skôr hi-tech, než rituálne.

St, 17/12/2014 - 01:14 CEZ OKNO

Problém propadlých kontinentů

Jednoduše řečeno, kontinenty nevystupují a nezapadají do oceánů; jsou složeny z tektonických desek, pohybující se po Zemi velmi pomalu a v různých směrech. Jak se pohybují a naráží na sebe, způsobují zemětřesení a tvorbu pohoří.

Ne, 14/12/2014 - 21:01 CEZ OKNO

Způsobují strašení duchové? (+VIDEO)

Karel Wágner | Strašení není jen pouhý výmysl, ale skutečně existuje. Ovšem co se pod pojmem „strašení“, v angličtině „haunting“, vlastně rozumí, to ví jen málo kdo. Ne každý se v této problematice protkané mýty a pověrami orientuje. A ne každý si je vědom toho, že v dnešním 21. století je i toto téma, jako ostatní témata ze života, nahlíženo z pozic vědeckého skepticismu.

St, 10/12/2014 - 15:22 CEZ OKNO

FAKTY X: Odkiaľ pochádzajú zelené deti?

V dvanástom storočí sa na okraji dedinky Woolpit objavili dve deti. Zelená farba kože, oblečenie z neznámeho materiálu a nezrozumiteľný jazyk. Boli z iného sveta? Woolpit je malá anglická usadlosť, sotva sto kilometrov od Londýna. Keď sa v lete 1173 začínala žatva, chlapi s kosami v poliach ešte netušili, čo nájdu.

Po, 08/12/2014 - 06:48 CEZ OKNO

Stránky