Profesionálne preklady a korektúry

Akty X Dr. Jesenského: [01x01] Muž z Pentagonu (Deep Throat)

V ďalšej časti sa Mulder a Scullyová odoberú na základe informácií „Muža z Pentagonu“ do Idaha, aby objavili príčiny miznutia vojenských skúšobných pilotov v súvislosti s nočnými preletmi UFO nad základňou Ellen Air Force. Mulder je naviac presvedčený, že vláda testuje v tejto oblasti lietadlá konštruované na základe mimozemskej technológie. Táto časť bohato čerpá z možností aké jej poskytuje zložitý fenomén UFO. počas deja viackrát padne zmienka o slávnej katastrofe v Roswelli v roku 1947 a náhodný nie je ani tvar zobrazených lietajúcich objektov, ktoré nápadne pripomínajú trojuholníkovité UFO pozorované a filmované od novembra 1989 do februára 1990 nad územím Belgicka.

Akty X Dr. Jesenského: [01x00] Pilotný príbeh (Pilot)

Agentku Danu Scullyovú pridelia k agentovi Foxovi Mulderovi, aby dohliadala na jeho metódy pri vyšetrovaní neobjasnených prípadov FBI. Ich prvou spoločnou akciou sa stáva pokus o objasnenie série záhadných úmrtí niekoľkých stredoškolákov, ktorú otvára únos dievčaťa objaveného až ako mŕtvolu v horách severozápadného Oregonu a s dvoma zvláštnymi škvrnami na zápästí. Pilotný príbeh naviac začína upozornením, že dej bude vychádzať zo skutočných udalostí. O tom však môžme celkom pokojne pochybovať, hoci fenomén únosov do UFO (abdukcia) má svoje reálne, i keď doposiaľ veľmi málo známe pozadie.

David Mitchell: ATLAS MRAKŮ

Když jsem před spaním odkládal tuto knihu na noční stolek, abych zavřel oči a ponořil se do spánku, skutečně mi před očima vyvstávaly chuchvalce mraků, které se spojovaly a rozdělovaly a skrze ně prozařovalo modré, nekonečně bezpečné nekonečno. Měl jsem dojem, že přesně takoví jsme i my, lidé a naše myšlenky. Naše příběhy se prolínají a čím výše nad mraky vystoupáme, tím více nás mrazí úžasem, jak do sebe všechny nepatrné zlomky života přesně zapadají, jakoby je řídila nepředstavitelně nádherná kosmická inteligence.

Seriál Stargate odpovídá realitě, tvrdí informátor

Mohl by být velmi populární televizní seriál Stargate, natočený v letech 1997 až 2007, více vědou než fikcí? Informátor tajných vesmírných programů Corey Goode tvrdí, že je založen na reálných velmi pokročilých cestovatelských technologiích, které je možné najít po celé Zemi, sluneční soustavě a naší galaxii.

Stránky

Top