audioknihy stiahni a počúvaj

KLIK

Sirius a historie lidstva

Pokud nevíte nic o hvězdě Sirius, pak jste vážně ponecháni v temnotě. A přitom to může být jedna z nejdůležitějších věcí, o které bychom měli přece jen alespoň něco vědět. Chápu, že jde o velmi odvážné tvrzení, ale proč bychom jej vůbec vyslovovali, kdybychom si za ním pevně nestáli? Dobře, pokud rychlým pohledem přejedete naši historii, začnete v ní vidět něco podivného. Hvězda Sirius je neustálým odkazem, o kterém je třeba se učit, říkají nám nejrůznější náboženská učení či systémy, a to napříč prakticky všemi civilizacemi v historii lidstva. Možná jste si to doposud neuvědomovali, protože to bylo považováno za velmi tajnůstkářskou/ezoterickou informaci, kterou může znát jenom hrstka vyvolených.

Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch III.

Maori z Nového Zélandu majú legendu ktorá hovorí, že k zasľúbenej zemi ich viedla skupina delfínov a títo delfíni im pomohli na pobrežie. V modernom svete bývajú v novinách často príbehy o delfínoch zachraňujúcich ľudí v boji so žralokmi, pomáhajúcich topiacim sa ľuďom dostať sa na breh a dokonca vedúcich záchranárske lode k obetiam lodných vrakov. Také súcitné činy sú hlboko dojímavé, obzvlášť ak sa vezmú do úvahy mnohé zlé spôsoby, akými ľudia k delfínom a veľrybám pristupujú.

Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch II.

Veľmi zaujímavý mytologický príbeh o veľrybách a delfínoch má kmeň v západnej Afrike v Mali nazývajúci sa Dogoni. Dogoni, ktorých kultúra je dnes stále živá, žili kedysi na južnom pobreží Stredozemného mora. Majú mnohé náboženské viery a viery ohľadom stvorenia, ktoré sa týkajú veľrýb a delfínov. Zvečnili ich vo svojich náboženských obradoch a vo forme kresieb v piesku.

Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch (+VIDEO)

Delfíni fascinujú ľudí tisíce rokov nielen kvôli inteligencii, ale pre ich spojenie s nami a našou galaktickou históriou. Dogoni majú legendu o Nommoch, strašne vyzerajúcich bytostiach, ktoré pricestovali v lodi spolu s ohňom a hrmením. Nommovia, ktorí mohli žiť na zemi, ale prebývali prevažne v mori, boli sčasti rybou, morským národom (morské panny a morskí muži).

Stránky

Top