Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch II.

Veľmi zaujímavý mytologický príbeh o veľrybách a delfínoch má kmeň v západnej Afrike v Mali nazývajúci sa Dogoni. Dogoni, ktorých kultúra je dnes stále živá, žili kedysi na južnom pobreží Stredozemného mora. Majú mnohé náboženské viery a viery ohľadom stvorenia, ktoré sa týkajú veľrýb a delfínov. Zvečnili ich vo svojich náboženských obradoch a vo forme kresieb v piesku.

Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch (+VIDEO)

Delfíni fascinujú ľudí tisíce rokov nielen kvôli inteligencii, ale pre ich spojenie s nami a našou galaktickou históriou. Dogoni majú legendu o Nommoch, strašne vyzerajúcich bytostiach, ktoré pricestovali v lodi spolu s ohňom a hrmením. Nommovia, ktorí mohli žiť na zemi, ale prebývali prevažne v mori, boli sčasti rybou, morským národom (morské panny a morskí muži).

Čerstvý kráter na Marsu a Hvězda Sirius

Americká sonda MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) nasnímala nový kráter, který na povrchu Marsu vytvořil dopad meteoritu někdy mezi roky 2010 a 2012. Díky odhaleným vrstvám, které byly dlouhé miliony let uložené pod povrchem můžeme lépe pochopit vnitřní složení planety.

Přišli bohové ze Síria na Zem třikrát? (5)

Námitky o kontaminaci dogonských znalostí misionáři jsou problematické. Je těžké uvěřit, že misionáři, kteří jsou povoláni šířit křesťanskou víru mezi africké divochy, je najednou učí o astronomii a negramotní Dogoni se to učí důkladně nazpaměť. Je také fakt, že o složitém systému Siria věděli nejen v Africe.

Stránky

Top