Snowman

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 17. O umělém vypařování a vysoušení

Otázka OrgoNetu: Existuje umělé vypařování? S existencí umělého vypařování určitě souhlasím, a mám pro to 3 důvody:

Pi, 22/03/2013 - 23:56 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 16. I na Euro se bude oficiálně manipulovat počasí

Díky Snowmanovi za příspěvek!
Zdravím,
1) podívejte se na tento článek:
http://www.sport.cz/fotbal/me-2012/clanek/427334-ukrajinci-chystaji-pri-... Pěkně pomalu s tím oficiálně začínají, aby si lidé zvykali.
A zvláště mě zaujalo toto: "Ukrajina si "vylepšila" počasí už při oslavách výročích konce druhé světové války. Devátého května vzlétl obří dopravní letoun Antonov-30, který postříkal chemikáliemi mrak a zabránil dešti."

Pi, 01/06/2012 - 00:30 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 15. O gigantickém umělém bouřkovém systému 23. 3. 2012

Přes velikonoce bylo třeba věnovat se rodině, a tak až teď s potěšením zjišťuju, že se opět ozval Snowman a vysvětlil nám, co znamenal "Velký bouřkový vír" (http://orgo-net.blogspot.com/2012/03/velky-bourkovy-vir-nad-ceskem.html), který jsme sice zaznamenali, ale více nevěděli... Díky, krásně vysvětleno! Článek je na blogu Snowman, a jak bylo naším dobrým zvykem, přenáším ho i sem... Takže, klimateroristé si tu zjevně trénovali gigantickou ničivou bouři, a doufám stejně jako Snowman, že se jim nepodaří v létě. Každopádně, orgonitová ochrana neuškodí, zejména tam, kde ji ještě nemáte...

St, 11/04/2012 - 17:30 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 14. Co jsou to vlastně meteorologické modely a komu slouží?

Už delší dobu mi v hlavě leží toto téma. Na meteorologických předpovědních modelech je v tuto chvíli totiž založena naprosto celá předpověď počasí, a to nejen ta dlouhodobější, ale i ta jeden den dopředu. Co udělá profesionální meteorolog, když chce vědět, jak bude zítra? Prohlídne si všechny dostupné modelové výstupy (mapky a grafy, které mu naprosto automaticky vyjedou na PC) a celé své vzdělaní uplatní jen v jediné věci – vybere ze zobrazených variant tu, kterou považuje za nejpravděpodobnější...

Po, 06/02/2012 - 23:44 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 13. K tryskovému a zonálnímu proudění

Ahoj :)
Jednak posílám fotku dnešního podvečerního sprejování; evidentně před noční silnou studenou frontou od severu až severozápadu...přece by nemohli nechat takovou situaci bez úprav, že... 8)
(P.S. Orgonet: U nás v ČB bylo dnes velké sprejovací rušno, dráhy letadel rovné i různě zahýbané (zatáčky dělají, když jim hodně záleží na výsledku), a jedno éro to nade mnou dokonce otočilo o 180° - asi si něco zapomněli doma (:-)))

Ne, 15/01/2012 - 18:57 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 12. K "uhrabané" oblačnosti a jiné

Ahoj :)
K tomuto článku: http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vzorne-uhrabana-oblacnost-nad-c...
- Takto důsledná strukturalizace nízké oblačnosti do pravidelných vln, případně až mřížek, se dá vytvořit, podle mě, především různými elektromagnetickými pulzy, nejpravděpodobněji haarpovými systémy. A podle struktury oblačnosti v tomto případě bych řekl, že na to měly vliv i radary.

Pi, 13/01/2012 - 21:32 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 11. O tlaku a "žlutém třesku"

Ahoj,
Posílám komentář k poslednímu článku "Co je s tlakem? Níž už to nejde" http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/co-je-s-tlakem-niz-uz-to-nejde.html Tlak takto klesl kvůli přechodu velmi hluboké tlakové níže přes severní Polsko, tedy z úplně stejného důvodu jako toho 16.12., kdy byla téměř totožná synoptická situace. A je to situace, typická právě jako výrazný projev aktuálního Zonálního proudění, které je, jak jsem popsal v minulém článku, uměle zesilováno různými způsoby...

Ne, 08/01/2012 - 20:40 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 10. Klima maglajz

Ahoj,
po delší pauze bych rád napsal pár komentářů k posledním článkům a obecně k počasí. Nejprve ke článku "Bouře přes polovinu planety - od Indie po USA" (http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/boure-pres-polovinu-planety-od-...)

Pi, 06/01/2012 - 20:48 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 7. Pšouky v mracích

Díky čtenáři za upozornění na zajímavé video.
Bylo natočeno v Singapuru.
Nad hlavou autora videa se zrovna tvořil/byl zrovna tvořen bouřkový mrak se zvláštními doprovodnými jevy...

So, 12/11/2011 - 22:05 CEZ OKNO

Stránky