Prof. Klaus Schmidt, ďakujeme vám za vašu prácu! So smútkom oznamujeme odchod veľkého profesora, ktorého neoceniteľná práca na Göbekli Tepe odhalila celé kapitoly nepísanej
ľudskej histórie. RIP! Na jeho počesť pripomíname dokument KOLÍSKA BOHOV...

Snowman

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 17. O umělém vypařování a vysoušení

Otázka OrgoNetu: Existuje umělé vypařování? S existencí umělého vypařování určitě souhlasím, a mám pro to 3 důvody:

Pi, 22/03/2013 - 23:56 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 16. I na Euro se bude oficiálně manipulovat počasí

Díky Snowmanovi za příspěvek!
Zdravím,
1) podívejte se na tento článek:
http://www.sport.cz/fotbal/me-2012/clanek/427334-ukrajinci-chystaji-pri-... Pěkně pomalu s tím oficiálně začínají, aby si lidé zvykali.
A zvláště mě zaujalo toto: "Ukrajina si "vylepšila" počasí už při oslavách výročích konce druhé světové války. Devátého května vzlétl obří dopravní letoun Antonov-30, který postříkal chemikáliemi mrak a zabránil dešti."

Pi, 01/06/2012 - 00:30 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 15. O gigantickém umělém bouřkovém systému 23. 3. 2012

Přes velikonoce bylo třeba věnovat se rodině, a tak až teď s potěšením zjišťuju, že se opět ozval Snowman a vysvětlil nám, co znamenal "Velký bouřkový vír" (http://orgo-net.blogspot.com/2012/03/velky-bourkovy-vir-nad-ceskem.html), který jsme sice zaznamenali, ale více nevěděli... Díky, krásně vysvětleno! Článek je na blogu Snowman, a jak bylo naším dobrým zvykem, přenáším ho i sem... Takže, klimateroristé si tu zjevně trénovali gigantickou ničivou bouři, a doufám stejně jako Snowman, že se jim nepodaří v létě. Každopádně, orgonitová ochrana neuškodí, zejména tam, kde ji ještě nemáte...

St, 11/04/2012 - 17:30 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 14. Co jsou to vlastně meteorologické modely a komu slouží?

Už delší dobu mi v hlavě leží toto téma. Na meteorologických předpovědních modelech je v tuto chvíli totiž založena naprosto celá předpověď počasí, a to nejen ta dlouhodobější, ale i ta jeden den dopředu. Co udělá profesionální meteorolog, když chce vědět, jak bude zítra? Prohlídne si všechny dostupné modelové výstupy (mapky a grafy, které mu naprosto automaticky vyjedou na PC) a celé své vzdělaní uplatní jen v jediné věci – vybere ze zobrazených variant tu, kterou považuje za nejpravděpodobnější...

Po, 06/02/2012 - 23:44 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 13. K tryskovému a zonálnímu proudění

Ahoj :)
Jednak posílám fotku dnešního podvečerního sprejování; evidentně před noční silnou studenou frontou od severu až severozápadu...přece by nemohli nechat takovou situaci bez úprav, že... 8)
(P.S. Orgonet: U nás v ČB bylo dnes velké sprejovací rušno, dráhy letadel rovné i různě zahýbané (zatáčky dělají, když jim hodně záleží na výsledku), a jedno éro to nade mnou dokonce otočilo o 180° - asi si něco zapomněli doma (:-)))

Ne, 15/01/2012 - 18:57 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 12. K "uhrabané" oblačnosti a jiné

Ahoj :)
K tomuto článku: http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vzorne-uhrabana-oblacnost-nad-c...
- Takto důsledná strukturalizace nízké oblačnosti do pravidelných vln, případně až mřížek, se dá vytvořit, podle mě, především různými elektromagnetickými pulzy, nejpravděpodobněji haarpovými systémy. A podle struktury oblačnosti v tomto případě bych řekl, že na to měly vliv i radary.

Pi, 13/01/2012 - 21:32 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 11. O tlaku a "žlutém třesku"

Ahoj,
Posílám komentář k poslednímu článku "Co je s tlakem? Níž už to nejde" http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/co-je-s-tlakem-niz-uz-to-nejde.html Tlak takto klesl kvůli přechodu velmi hluboké tlakové níže přes severní Polsko, tedy z úplně stejného důvodu jako toho 16.12., kdy byla téměř totožná synoptická situace. A je to situace, typická právě jako výrazný projev aktuálního Zonálního proudění, které je, jak jsem popsal v minulém článku, uměle zesilováno různými způsoby...

Ne, 08/01/2012 - 20:40 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 10. Klima maglajz

Ahoj,
po delší pauze bych rád napsal pár komentářů k posledním článkům a obecně k počasí. Nejprve ke článku "Bouře přes polovinu planety - od Indie po USA" (http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/boure-pres-polovinu-planety-od-...)

Pi, 06/01/2012 - 20:48 CEZ OKNO

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 7. Pšouky v mracích

Díky čtenáři za upozornění na zajímavé video.
Bylo natočeno v Singapuru.
Nad hlavou autora videa se zrovna tvořil/byl zrovna tvořen bouřkový mrak se zvláštními doprovodnými jevy...

So, 12/11/2011 - 22:05 CEZ OKNO

Stránky