VOĽNÁ ENERGIA

JAPONŠTÍ VĚDCI DOKÁZALI PŘENÉST ELEKTŘINU SKRZE VZDUCH. NIKOLA TESLA SE NEPLETL (+VIDEO)

Vědci v Japonsku úspěšně přenesli elektrickou energii bezdrátově skrze vzduch, což dokazuje, že Nikola Tesla směřoval ve svém výzkumu správným směrem. Celé roky se vedly debaty o tom, zda je možné přenést energii vzduchem, a i když existují zprávy o některých menších výzkumech, nikdy vědci nepřišli s mainstreamovou studií. Až doteď. Výzkumníci z japonské Aerospace Exploration Agency použili mikrovlny, aby poslali elektřinu do 50 m vzdáleného cíle.

Ne, 22/03/2015 - 23:32 CEZ OKNO

Volná energie: Může být rok 2015 pro studenou fúzi zlomovým? (+VIDEO)

Ruský vědec profesor Parchomov tvrdí, že replikoval E-CAT. Parchomov publikoval zcela otevřený výzkum. Jiný vědci závodí ve snaze replikovat a rozšířit tuto práci.

Ne, 15/02/2015 - 23:08 CEZ OKNO

Utopie, nebo vědomý krok na další stupeň vývoje?

Takže proč pořád nemáme tyhle zázračné technologie? Není to jen o tom, že vlivní lidé se zuby nehty drží svých vydobytých elitních pozic. Velký podíl na tom máme i my – především proto, že tuhle změnu nepožadujeme. Tím neříkám, že máme jít do ulic a demonstrovat před budovami vlády. Někdy to může pomoct, někdy ne, ovšem když už na to dojde, mohou převládnout emoce a i ušlechtilé záměry se mohou změnit ve zbytečnou destrukci.

Po, 28/07/2014 - 22:47 CEZ OKNO

Generátor kvantové energie alias QEG – další skok pro lidstvo? (+VIDEO)

Skupina s názvem FixTheWorld dlouho a usilovně pracovala na vývoji zařízení na volnou energii podle Teslových návrhů. Postupně také vychytávali některé drobnosti, aby byl generátor použitelný v podmínkách dnešního světa. Nyní dali tyto konstrukční plány volně ke stažení, aby kdokoli, kdo se na to cítí, si takové zařízení mohl sestavit. Z jejich blogu:

So, 19/07/2014 - 21:21 CEZ OKNO

Ruskí fyzici realizujú projekt Nikolu Teslu

Aké by boli dejiny, ak by veža Wardenclyffe, postavená začiatkom XX. storočia srbským géniom Nikola Teslom, zabezpečila vznik efektívneho systému odovzdania a získania voľnej elektrickej energie na celom svete: Možno by sa podarilo vyhnúť mnohých technickým katastrofám, ako aj problémom a konfliktom spojených s energetikou.

St, 16/07/2014 - 23:53 CEZ OKNO

Pronásledovaní vynálezci volné energie

Lester Hendershot – 28. února 1928 se tento vynálezce dostal na titulní stránky novin se svým bezpalivovým generátorem, za jehož pomoci se podařilo poprvé v historii lidstva přeletět Atlantik bez doplnění paliva. Jeho generátor využíval magnetického pole Země. Údajně měl ve svých 20 letech sen, v němž mu přišel tento nápad, pak ho ale na pár let zapomněl a zabýval se jím až když chtěl svému synovi opravit letadélko na dálkové ovládání.

Ne, 13/07/2014 - 02:27 CEZ OKNO

Ruskí fyzici spúšťajú kampaň za prestavanie veže Wardenclyffe a dodávanie energie pre celý svet

„Tesla mal pravdu a my sme pripravení to dokázať!“ tvrdia dvaja ruskí fyzici, ktorí spustili na Indiegogo kampaň za prestavanie veže Wardenclyff, ktoré by sa malo uskutočniť už túto jeseň. Tesla veril, že veža dokáže vysielať energiu bezdrôtovo, no za celý jeho život sa mu to nepodarilo definitívne dokázať.

Ut, 08/07/2014 - 21:38 CEZ OKNO

Vyspělé technologie a dávné civilizace na Zemi

Když jsem začal psát tenhle článek, doufal jsem, že na tohle téma nedojde. Jak vidno, byl jsem opět sveden okolnostmi. Pořád myslím, že je to natolik obsáhlé téma, že by si zasloužilo ne jen jeden zvláštní článek, ale rovnou celou sérii. Udělám co je v mých silách, abych zmínil jen to, co je pro hlavní téma aktuální.

Pi, 04/07/2014 - 22:21 CEZ OKNO

Stránky