WWW

Spuštěn nový interaktivní adresář místních farmářů s téměř 500 kontakty

Hnutí DUHA tak přispívá k letošnímu Mezinárodnímu roku rodinného farmaření. Inovovaný adresář přináší uživatelům nejenom nový design, ale především nové informace a snazší orientaci. K tomu slouží interaktivní mapa i snadné a rychlé vyhledávání. Lidé mohou nyní také vyjadřovat spokojenost se službami nebo produkty jednotlivých farmářů. Novinkou je i snadné navrhování nových kontaktů, takže uživatelé se mohou sami výrazně podílet na aktualizaci databáze.

Po, 20/01/2014 - 15:52 CEZ OKNO

RAPID ALERT SYSTEM 2013 - Rýchly výstražný systém pre potraviny

Komisia uverejňuje týždenný prehľad výstražných a informačných oznámení. Je potrebné zaručiť rovnováhu medzi otvorenosťou a ochranou obchodnej informácie. Z toho dôvodu sa nezverejňujú obchodné mená a identifikovanie konkrétnych spoločností.

St, 23/10/2013 - 23:59 CEZ OKNO

Před občany se utajuje objev lékařské vědy, který by měl sloužit jejich zdraví

MUDr. Karel Erben: "Vítám vás jako autor těchto textů v oblasti nejčistší vědecky podložené medicíny, která nabízí zájemcům, kteří se chtějí zasvětit nezvyklé a neočekávané možnosti v péči o zdraví."

Po, 03/06/2013 - 22:19 CEZ OKNO

Pozrite sa, či je váš obchod v poriadku

"Portál začal fungovať. Je v maximálnej miere prístupný všetkým organizáciám a občanom, ktorí sa môžu presvedčiť o kontrolách v obchodoch a u výrobcov v danej lokalite. Na portáli uvádzame aj kontroly, to čo bolo požadované, aby sme aj pochválili subjekt bez zistených nedostatkov, nielen oznámili ten s nedostatkami."

Ne, 12/05/2013 - 21:54 CEZ OKNO

Sever Slovenska je zdravší ako juh

Chcete vedieť, v akom prostredí bývate, aké škodliviny alebo priaznivé látky môže obsahovať podzemná voda či pôda vo vašom okolí? Alebo aká je relatívna úmrtnosť na onkologické a srdcovo-cievne choroby vo vašom meste či obci? Jednotlivci i obce, ktoré chcú o tom informovať svojich obyvateľov, to môžu zistiť cez mapy, ktoré vypracoval Štátny geologický ústav Dionýza Štúra v rámci projektu spolufinancovaného z EÚ o vplyve geologickej zložky životného prostredia na zdravie obyvateľov. www.geology.sk/geohealth

Po, 29/10/2012 - 19:36 CEZ OKNO

Kde nakúpite bezpečne? Potravinový zoznam hanby je konečne tu

Koniec potravinových škandálov? Obchody sú od štvrtka pod drobnohľadom samotných spotrebiteľov. Online si tak môžu pozrieť, kde bezpečne nakúpia, ale aj ktorej predajni sa majú radšej vyhnúť. Ministerstvo plánuje zverejňovať prešľapy obchodníkov, výrobcov a dovozcov na stránke www.kontrola.mpsr.sk. Tá je už v súčasnosti v prevádzke.

Pi, 19/10/2012 - 00:48 CEZ OKNO

Potraviny na pranýři

Pranýř býval umístěn na veřejném místě a byli k němu připoutáni nepoctiví občané. K webovému pranýři, na kterém se právě nacházíte, jsou připoutány potraviny, u kterých byl porušen některý z požadavků potravinového práva. Každý, kdo navštíví tento web, může tyto informace využít pro svoji potřebu, například již při svém nejbližším nákupu...

Pi, 13/07/2012 - 00:41 CEZ OKNO