Orgány, pizza, zbraně

3D tiskárny – postmoderní stroje, které tisknou vše možné. Americká armáda nyní upřela pohled na tuto technologii, aby jí získala převahu na bitevním poli. Nedávno člen amerického námořnictva uvedl argument pro přidání bezpilotních letounů a dokonce i munice na seznam položek, které by 3D tiskárna mohla tisknout.

Univerzálny syntetizátor je­dla

Vývoj 3D tlačiarní na výrobu jedla, pripomínajúcich replikátory známe zo sci-fi seriálu Star Trek, sa rozhodla financovať americká Národná agentúra pre letectvo a vesmír. Ako informuje server Quartz, NASA dala spoločnosti Systems & Materials Research Corporation grant 125-tisíc dolárov a šesťmesačnú lehotu na vyvinutie prototypu univerzálneho syntetizátora je­dla.

Stavba budov na Mesiaci čoskoro realitou

Technológia 3D tlače sa teší rastúcej popularite a nachádza čoraz širšie využitie. Použiť ju na stavbu budov na Mesiaci chce ale odvahu. Dizajnéri a architekti z London City Hall, Wembley Stadium a Millenium Bridge dali hlavy dokopy a prišli s plánom ako postaviť budovu na povrchu Mesiaca. Firma Foster and Partners, ktorá má za sebou mnoho úspešných stavebných projektov, odhalila návrhy ako súčasť konzorcia vytvoreného Európskou vesmírnou agentúrou, na skúmanie možnosti použitia 3D tlače priamo vo vesmíre.

Top