apríl 23rd, 2018

Lidstvo jako druhé v pořadí. Žila na Zemi před námi jiná civilizace?

Je lidstvo prvním vyspělým druhem jež obývá planetu Zemi? Podle některých vědeckých teorií tomu tak být nemusí. Je možné, že stovky miliónů let před námi obývala tuto planetu jiná průmyslově vyvinutá civilizace? Podle výzkumníka Gavina Schmidta nemusí být lidstvo první civilizací, jež obývá planetu Zemi. Schmidt je ředitelem prestižního Goddardova institutu pro vesmírná studia (GISS), jež spadá přímo pod agenturu NASA.

apríl 22nd

STOPY DÁVNEJ MINULOSTI: Slnečná história

V roku 1994 vytvoril historik Pavel Dvořák s režisérom Gejzom Kendy a scenáristom Petrom Vrchovinom cyklus krátkych dokumentov o významných udalostiach najstaršej histórie Slovenska.
Táto časť je venovaná mohylám čakanskej kultúry z mladšej doby bronzovej v Dedinke a Čake. Archeológiu zastupuje Jozef Paulík.

apríl 21st

apríl 20th

Miloš Jesenský a Robert K. Leśniakiewicz: LODE MŔTVYCH 2

V roku 2005 nakrútil režisér Craig R. Baxley výpravný miniseriál Záhada bermudského trojuholníka,v ktorom sa skupina rozmanitých profesionálov stretne pri pátraní po jednej z najväčších a najfarbistejších legiend nášho sveta. Majiteľ veľkej lodnej spoločnosti Eric Benirall (Sam Neill) príde za záhadných okolností o niekoľko kontajnerových lodí aj s posádkou a potrebuje poznať odpovede na svoje otázky.

Stránky

Top