My všichni šarlatáni, aneb...

Čím více vidím těch různých nabídek o druhém, třetím, pátém a padesátém zasvěcení na cokoliv během jediného víkendu, tím více o tom přemýšlím a tím více jsem z toho rozpačitý. Jistě, ti lidé, kteří to nabízejí, vypadají někdy opravdu přitažlivě, přesvědčivě a budí zdání, že to možná funguje... jenže po ovoci, po ovoci poznáte je. A když pak mluvím či pracuji s takovými rychlokvašenými studenty, nebo dokonce Mistry 3. stupně (Bože odpusť nám!), podlamují se mi kolena a chce se mi utéct.

Rozhovor s bývalým agentem tajných služeb Bobem Deanem o osudu lidské civilizace, tajných archívech a mimozemských bytostech 2

Bob Dean: Nějaký čas jsem trávil ve službách „SHOC“. Jde o nejvyšší ředitelství spojeneckých sil v Evropě. „SHOC“ je nejvyšším ředitelstvím pro řízení operací. Měl jsem v této instituci kancelář a trvalou práci. Zastával jsem poměrně vysokou velící pozici. Tvořil jsem rozpisy služeb i pro vojáky na pozici „O-6“. To jsou kapitáni a plukovníci sloužící v námořnictvu. Nacházeli jsme se uprostřed studené války.

Čarokruhy

Trápila ju neustála únava, občas sa jej zakrútila hlava, pobolievali ju kĺby aj nohy. Po dlhých a náročných vyšetreniach bol verdikt jasný: roztrúsená skleróza. Pani Ivana - mladá, iba 26-ročná žena, zhodou okolností lekárka, nepotrebovala podrobné vysvetlenie. Dobre vedela, čo ju čaká. Toto degeneratívne ochorenie graduje rôznou rýchlosťou a keďže napáda ložiská nervových vlákien, ktoré postupne prestávajú vysielať vzruchy, človek obyčajne končí na invalidnom vozíku. Obmedzené prostriedky klasickej medicíny práve pri tejto diagnóze hovoria: je to nevyliečiteľná choroba, jej priebeh sa dá iba zmierňovať.

Top