Zázračné schodisko v Santa Fe

Každý rok priťahuje táto záhada približne 250 tisíc návštevníkov do kaplnky Loretto v Santa Fe v štáte Nové Mexiko. Predmetom záujmu návštevníkov je tajomné schodisko, ktorého vznik je považovaný za zázrak. Kaplnka bola postavená v devätnástom storočí. Keď mníšky po jej dostavaní zistili, že v kaplnke chýbajú schody na chór, modlili sa celých deväť dní o pomoc k sv. Jozefovi, ktorý bol tesárom.

Zkáza vzducholodi Italia: Došlo na kanibalismus?

Tragický let vzducholodi Italia k severnímu pólu v roce 1928 patří k nejznámějším událostem v dějinách dobývání Arktidy. Přesto kolem tohoto příběhu plného hrdinství a odvahy stále zůstává řada záhad a nevyjasněných okolností. Co se Italii a její posádce přihodilo? Jak to, že se po zbytcích vzducholodi dodnes nenašla sebemenší stopa? A jaké následky měla tato katastrofa pro vedoucího expedice, Itala Umberta Nobileho?

Záhada mise Apollo 20 (8)

Po jisté době se vracíme k seriálové kauze “Apollo 19 a Apollo 20”. Důvod je prostý. Vyskytly se nové skutečnosti o kterých byste jistě měli být informováni. Luca Scantamburlo je ústředním badatelem, který se velmi vytrvalým způsobem snaží objasnit nejen sérii podivuhodných videí o kterých se šíří všemožné spekulace, ale identitu doposud žijícího člověka, který o sobě sděluje, že se osobně jako astronaut zúčastnil mezinárodní a přísně tajné kosmické mise Apollo 19 na Měsíc. Posádka této mise prý na Měsíci skutečně přistála a objevila zde sérii velmi podivuhodných artefaktů včetně obrovského velmi starého plavidla. Luca Scantamburlo se tomuto případu věnuje velmi intenzivně jako nezávislý investigativní novinář. Případu okolo kterém je v oficiálních sdělovacích prostředcích naprosté ticho.

Top