Otázky a odpovede týkajúce sa detoxikácie organizmu

"Téma, ktorej som sa dotkol, je nekonečná. V tejto práci som sa pokúsil zmieniť o tom základnom, čo sa hodí pre všetkých ľudí. Popísal som rôzne mechanizmy detoxikácie a vplyvu škodlivých toxínov na organizmus, ktoré u všetkých fungujú nezávisle na vôli. Je nutné zdôrazniť stravovanie. Podľa toho ako a čo jeme, sa upravujú ďalšie funkcie. Všetko závisí na vašom krvnom obehu a dýchaní, pohybovej aktivite. Preto najdôležitejšie, čo pre svoje zdravie môžete urobiť, je prevencia."

ádi-buddhi

(sans.) prvotní inteligence, resp. moudrost. Ve kvalitativním smyslu je buddhi látkou, která se manifestuje jako rozum, intelekt a inteligence, a proto je v kosmickém pojetí psychickým jasem a tím „světlem světa“. Z toho důvodu je buddhi v bytostném světě vlastností, kdežto ve vesmíru první emanací absolutna, jejíž linie směřuje k vývoji živých tvorů. Ádi pak značí její duchovní charakter.

Fulcanelli nebo Bratři z Heliopolis?

Závěrečný díl „nechtěného“ seriálu plného esoteriky Detektor se jmenoval „Tajemná řeč katedrál“. Autoři se v něm snažili poodhalit v rámci možností a času středověké stavitele katedrál, alchymisty, kteří udivovali a dodnes udivují svými znalostmi a stavitelským umem. V pořadu „plné gotiky“ zazněla jména jako Karel IV., Matyáš z Arrasu, Petr Parléř (stavitelé chrámu sv. Víta), Jan Parléř (stavitel chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře) a také se průvodci pořadu neopomněli letmo zmínit o záhadné postavě jménem Fulcanelli, který zůstal před veřejností pečlivě uschován a zahalen tajemstvím.

Top