Kosmická mise Mayů 1

Ve Střední Americe existují důležité zakódované zprávy, které nám zanechali legendární Mayové. Nacházejí se především v monumentální architektuře, která svými kořeny sahá do velmi starého období tisíce a tisíce let v hluboké minulosti. Dlouhodobá mise mnoha a mnoha nezávislých badatelů soustředěná k dekódování těchto mysteriózních ukazatelů počíná přinášet svá první ovoce. Nejen já, ale všichni mí kolegové, kteří jsou schopni pozvednout svou mysl nad klasické dobře vyšlapané obzory soudobé vědy, věříme, že tyto poznatky se stanou hybným prostředkem pro pokrok nejen duchovní, ale i vědecký. Pojďme se tedy pustit do práce...

Fosília dvojhlavého draka objavená v Číne?

Unikátny objav sa podaril paleontológom v Číne. V známom nálezisku I-sian na severovýchode krajiny odkryli prvýkrát znetvorenú fosíliu dávno vyhynutého plaza. Zviera malo dva krky a dve hlavy. Na skameneline dobre vidieť dlhý, zvinutý chvost, zadné končatiny, chrbtové stavce, hrudný kôš a predné končatiny. Na úrovni ramenného pletenca sa však chrbtica rozdvojuje do dvoch krkov a na konci každého je hlava. „Ide o prvé známe skamenené zviera s takouto deformáciou,“ píšu francúzski a čínski vedci v časopise Biology Letters. Obidva krky sú rovnako dlhé a sú tesne vedľa seba v podobnej pozícii. Z toho vyplýva, že patria jednému zvieraťu.

Odhalené tajomstvo Lusitánie

Jej potopenie si vyžiadalo takmer 1200 životov a vyvolalo pobúrenie, ktoré vtiahlo Spojené štáty do prvej svetovej vojny. Teraz sa však potápačom podarilo odhaliť temné tajomstvo nákladu, ktorý so sebou niesla Lusitánia na svojej poslednej plavbe v máji 1915. Bojové prostriedky, ktoré našli vo vnútrajšku lode, ukazujú, že Nemci mali pravdu so svojim tvrdením, že loď prevážala vojenské materiály a že tým pádom bola legitímnym cieľom vojenského útoku. Parník Lusitánia, ktorý bol na ceste z New Yorku do Liverpoolu, bol potopený ponorkou osem míľ pred írskym pobrežím.

Top