Skončila v Německu legrace?

Někdy koncem července jsem dostal od kamaráda k narozeninám útlou knížku německého autora Petera Hahneho s názvem „Konec legrace“ a úderným podtitulem „Německo na kolenou! A co my?“ Po jejím přečtení jsem pak pochopil, proč se tato nepříliš rozsáhlá brožura stala u našich západních sousedů knižním bestsellerem. Peter Hahne, vystudovaný teolog, zástupce ředitele celostátní televize ZDF, moderátor a publicista, totiž nastavuje dnešní německé společnosti nepříliš přívětivé, nicméně o to potřebnější zrcadlo. Čtenář, který je alespoň trochu vnímavý, navíc brzy pochopí, že Hahneho zobecněná kritika se v mnoha ohledech týká většiny zemí západního civilizačního okruhu.

Pravda o jazykovom zákone II.

Vážení čitatelia,
v dnešnom článku o novelizovanom jazykovom zákone sa budem venovať používaniu štátneho jazyka v oblasti geografických názvov. Protislovenské klamstvá predstaviteľov SMK a Maďarska sa týkali a týkajú aj tejto časti jazykového zákona. Klamári na slovenskej a maďarskej politickej scéne tvrdia, že zákon obmedzuje používanie označenia miest a obcí v jazyku národnostných menšín a tým prichádza k porušovaniu základných občianskych práv národnostných menšín na území Slovenskej republiky. Pozrime sa opäť na fakty a na paragrafy v zákone, ktoré sa venujú úprave používania názvov miest a obcí v jazyku národnostných menšín.

Pros a dostaneš! (druhá časť)

Unikátne knihy manželov Hicksovcov sú zatiaľ tým najpodrobnejším a najlepším vysvetlením toho, ako si utvárame svoje životy, zážitky a skúsenosti. Nájdete tu jasný návod, ako dosahovať to, čo chcete, a vyhýbať sa tomu, čo nechcete. Zároveň pochopíte, prečo sa vám doteraz nedarilo dosiahnuť niečo, čo ste chceli, a to napriek tzv. pozitívnemu mysleniu. Kľúč k vedomej tvorbe vlastnej reality spočíva v cielenom usmerňovaní myšlienok, pričom sa treba riadiť svojimi pocitmi. Naše pocity nám totiž v ktorejkoľvek chvíli prezradia, k čomu smerujeme. Nevyhnutné je tiež oboznámiť sa s hlavnými zákonmi, ktoré riadia všetko dianie v našom svete.

Top