Mrtví lékaři nelžou

Vážení,
právě jste obdrželi zkrácený přepis přednášky Dr. Joe Wallacha MVDr, MUDr, kterou přednesl v roce 1994 v Kansas City. Dr. Wallach byl v roce 1991 navržen na Nobelovu cenu. Při četbě tohoto textu se dozvíte o příčinách řady nemocí, předčasném stárnutí a způsobech jak obojímu předcházet.
Dovolte mi začít otázkou. Kolik z Vás vyrostlo na farmě, žije na farmě a má co dělat s chovem dobytka? Já osobně jsem vyrostl na farmě v Missouri v padesátých letech. Chovali jsme hovězí dobytek na porážku. Pokud se chcete uživit chovem dobytka, musíte si také pěstovat patřičné krmivo. U nás jsme pěstovali kukuřici, sojové boby, sušili jsme seno a další. Po sklizni jsme vše poslali do mlýna na semletí. K semletému krmivu jsme přidávali směs vitamínů, různé minerály a stopové prvky. Vše jsme smíchali dohromady a z této směsi jsme udělali tablety, jimiž jsme krmili dobytek. Po šesti měsících jsme vykrmené kusy poslali na porážku. Takto se to neustále opakovalo. Tenkrát, jako 13-ti letého kluka mě fascinovala pečlivá příprava hodnotného krmiva pro krávy.

Má oživovanie panslavizmu zmysel?

Keď som sa v lete tohto roku vrátil z môjho štyridsaťročného dobrovoľného exilu v západnej Európe domov, na Slovensko, začal som doslova hltať informácie o všetkom, čo sa týka slovenských národných záujmov. Počas tých rokov, ktoré som strávil mimo svojej domoviny som zažil všeličo. Nevychádzam, ale z údivu nad tým, ako si niektorí, najmä mladí, Slováci predstavujú život „vonku“ a prekvapuje ma najmä ich naivita, s akou veria tomu, že Západoeurópania považujú Slovákov (a Slovanov vôbec) za seberovných. Nebudem tu rozoberať tento problém, o tom možno niekedy inokedy, chcem sa však vyjadriť k jednému problému, a tým je panslavizmus.

Tajomný chrípkový biznis - Slovensko sa hotuje na pandémie, šancu má opäť Imuna

eTREND | Vláda odštartovala ďalší veľký investičný zámer. V septembri potichu povolila Správe štátnych hmotných rezerv SR rozpracovať projekt pavilónu na výrobu vakcín proti chrípke, ktorého majiteľom by bol štát. Nadšencov neodrádza fakt, že veľký projekt a veľký krach vo farmaceutickom biznise už Slovensko zažilo. Posledná vláda Vladimíra Mečiara v roku 1997 schválila záruku na úver vo výške 28 miliónov eur (po prepočte konverzným kurzom) na výstavbu závodu na výrobu krvných derivátov. Hala mala stáť v roku 2000. V Šarišských Michaľanoch po tomto projekte možno nájsť iba zarastené základy. No stihlo sa minúť zhruba 5,5 milióna eur, ktoré musel uhradiť štát. Samotná štátna Imuna skončila v konkurze.

Top