Postupová radosť po víťazstve - ideme na MS 2010!

Slovenskí futbalisti dosiahli historický úspech, prvýkrát v histórii samostatnosti sa prebojovali na majstrovstvá sveta. Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. potvrdili zaslúženú miestenku na budúcoročný svetový šampionát do Juhoafrickej republiky v stredajšom záverečnom stretnutí 3. skupiny európskej časti kvalifikácie v Chorzówe proti domácemu Poľsku, ktoré zdolali najtesnejším rozdielom 1:0.

Záhadný objev v Tibetském pohoří

Skupina čínských vědců objevila záhadné pohřebiště, kolem kterého poletuje spousta nezodpovězených otázek. Záhada, která zaujala spoustu vědců. Je možné, že by mezi námi žili potomci mimozemšťanů a my jsme o tom nevěděli? Skutečnost nebo fikce? Na konci 30. let v Tibetském pohoří Baia Kairan Ula pátrala skupina čínských archeologů pod velením čínského odborníka Ti-Pu-Teja po tajemství, jenž obléhá tamní okolí. V dosud neprobádaných jeskynních systémech učinili přímo senzační objev. V útrobách jeskyň, totiž bylo ukryto po dobu dlouhých 12 000 let pohřebiště humanoidních tvorů, jejichž výška dosahovala pouhého jednoho metru. Po dlouhém zkoumání a bádání vědci přišli na velice podobné znaky mezi kostrami nalezených v jeskyni a kostrami Khamú a Dropú, což jsou dva hlavní horské kmeny žijící na území pohoří dodnes. Ovšem to zdaleka nevyvolalo takový poprask, jako nalezení několika set kamenných disků, nacházejících se společně u ostatků, které měli uprostřed asi centimetr velikou díru s dvojitou spirálovitou rýhou. Dále se na discích nalezly doposavad neznámé znaky. Vědci po více než desetileté tvrdé práci rozluštily alespoň jejich část.

Moskvu vydesil záhadný prstenec na nebi

MOSKVA | Obyvateľom Moskvy sa minulý týždeň naskytol nevídaný obrázok. Niektorí sa pri pohľade na nebo začali prežehnávať a porovnávali úkaz s božskou gloriolou, iným tuhla krv v žilách zo strachu čo sa bude diať, nejednému napadla scéna z nejakého katastrofického trháku. Všetkým milovníkom sci-fi možno svitla nádej na príchod mimozemšťanov, nič podobné sa však nakoniec nestalo. Žiariaci prstenec na nebesách, ale poskytol mnoho otázok na špekulácie, čo sa to nad metropolou Ruska vlastne odohralo.

Top