Znakové písmo nalezené v poušti Negev

Dosud nevysvětlené symboly a znaky pokrývají také spoustu jiných předmětů. Chyba je v tom, že dosud nikoho nenapadlo obtáhnout jejich kontury. Shoda s dosud interpretovanými nápisy je zřetelná. Lze si docela dobře představit, jak by asi vypadaly mayské glyfy, redukované na formu základního návrhu. Uspořádání řídících struktur civilizovaného světa bývá znázorňováno jako ze špičky řízená pyramida. Icke v této souvislosti používá přirovnání k ruské Matrjošce. Podle jeho názoru lze systém znázornit jako spoustu přes sebe vrstvených slupek pyramidy, přičemž vnější obal vybíhá do špičky, která všechno řídí. Ano, to je pohled na "obecnou virtuální realitu". Ale skutečnost je jiná. Ve vnějším obalu, který by měl představovat jakousi řídící strukturu, je v uvedeném příkladu mnohem víc kamenů, než v kterékoliv pod ní ležící vrstvě...

Medzi obeťami sú okrem príslušníkov vedenia iránskych ozbrojených zložiek aj šéfovia niektorých miestnych kmeňov

TEHERÁN | Počet obetí po útoku samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil v nedeľu na zhromaždení vysokých vojenských hodnostárov Iránskych revolučných gárd na juhovýchode krajiny v provincii Sistán-Balúčistan, stúpil najmenej na 30. Útok podľa vládnych zdrojov neprežilo približne 30 až 35 osôb a ďalších 40 utrpelo zranenia, informovali iránske agentúry Fars, ILNA a IRNA. Incident v meste Pišin neďaleko pakistanských hraníc je podľa tamojších médií jeden z najkrvavejších za posledné roky. Približne o 8:00 miestneho času (6:30 SELČ) odistil samovražedný útočník výbušniny pripevnené na svojej veste krátko pred stretnutím vysokých predstaviteľov z gárd s lídrami šiitskych a sunnitských komunít. Iránsky predseda parlamentu Alí Larídžání obvinil z útoku západné mocnosti a Spojené štáty.

Víkendové zamyslenie: Naše slovenské korene

Občan musí byť na niečo hrdý pokiaľ sa napĺňa pravá ľudskosť. Ak nie je, stáva sa laxným. Ako taký nemôže byť občanom tvorivým. Tvorivých ľudí máme na našom Slovensku dosť. V komunistickej spoločnosti sme málo hovorili o spoločenských elitách, skôr sa ani nesmelo, lebo to zaváňalo buržoáziou, vymanenie sa zo šedého priemeru. Je veľmi dôležité, aké myšlienky v národnom duchu sa vytvárajú, ako sa názory občanov dostávajú do povedomia spoločnosti, ktoré problémy ventilujú. Ide o to, aby si čo najširšia vrstva spoločnosti pertraktované hodnoty osvojila. Ide o boj o hodnoty a mechanizmus, ako si ich osvojiť.

Premiér: "Nie je možná retroaktivita Lisabonskej zmluvy"

BRATISLAVA | Slovensko je podľa premiéra Roberta Fica pripravené otvoriť rokovania o dodatku k Listine základných práv a slobôd, ktorá je súčasťou Lisabonskej zmluvy. Ako uviedol dnes v Českej televízii, urobíme tak v prípade, že Česku bude priznaná výnimka, na základe ktorej sa dokument nebude týkať Benešových dekrétov. Česká hlava štátu Václav Klaus totiž ešte nepodpísal Lisabonskú zmluvu pre obavy, že vďaka Listine by mohli byť dekréty otvorené. "Ak je tu nejaká oprávnená obava, či Lisabonská zmluva nebude znamenať súčasne aj možnosť majetkových nárokov, ktoré boli zamietnuté alebo ktoré mohli vzniknúť na základe Benešových dekrétov, tak túto otázku treba riešiť."

Top