SIGNÁLY TRANSFORMÁCIE

Tak veru – nič už nebude také, aké bolo predtým... Predstavovali sme si príbeh sveta akosi inak. Predstavovali sme si príbeh našich životov: i n a k... Predstavovali sme si inak aj toto storočie... Napríklad v mojich mladíckych predstavách malo 21. storočie podobu technologicky vyspelej spoločnosti s letmi do kozmu, ale celkom iste nie podobu spoločnosti individuálnych i kolektívnych súbojov o prežitie, kedy sa aj spomínané lety stávajú len vecou prestíže a demonštráciou sily – moci, ktorá má zaručiť prežitie najmocnejších... To, čo dnes prežívame je víťazstvom celkom iných síl: o ich existencii sme tušili, neprežívali sme ich „účinok“ tak intenzívne a na vlastnej koži... Zostáva azda dúfať, že jedna bitka a jej výsledok neznamená ešte rozhodnutú vojnu... V každej bitke však zomierajú ľudské bytosti...

Farmaceutické firmy - Médiá - Politici... List prezidentovi Klausovi o "epidémii" tzv. prasacej chrípky a JEHO ODPOVEĎ

Vážený pane prezidente,
obracím se na Vás s touto naléhavou prosbou.
Česká média přinášejí znepokojivé zprávy o hrozbě epidemie tzv. prasečí chřipky. Hovoří se o možnosti 2 milionů nakažených občanů ČR ještě tento podzim, hlavní hygienik dr. M. Vít dále uvádí, že se mohou zhroutit některé funkce společnosti. Zároveň se však dozvídáme, že na onemocnění tímto virem u nás dosud nikdo nezemřel a že všechna onemocnění měla lehký průběh; hospitalizovaní lidé pouze čekají na výsledek vyšetření. V těchto zprávách je velký rozpor, zvláště uvědomíme-li si, jaké částky vydává náš stát za vakcíny proti této nemoci.

Robert Fico: Vyjadrenia G. Patakiho sú neprofesionálne a nekorektné

Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico vníma ako neprofesionálne a politicky nekorektné, ak americký politik, kongresman maďarsko-taliansko-írskeho pôvodu George Pataki počas súkromnej návštevy na Slovensku komentuje zákon o slovenskom štátnom jazyku len na základe kritiky, ktorú mu predniesol predseda SMK Pál Csáky. Pre TASR to uviedol riaditeľ Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR Braňo Ondruš v reakcii na vyjadrenia Patakiho po stretnutí s predsedom SMK. „Predseda vlády SR považuje za absurdnú predstavu, že by slovenský politik na súkromnej návšteve v USA kritizoval používanie oficiálneho anglického jazyka a že by mu pritom navyše ešte asistovali niektoré médiá, ako sa to, bohužiaľ, opäť stalo v prípade niektorých slovenských médií s evidentným záujmom poškodiť Slovenskú republiku,” dodal Ondruš.

Odmietnutie povinného očkovania. Manuál najmä pre rodičov

"Tento manuál slúži rodičom, ktorí z rôznych dôvodov odmietajú niektoré očkovania alebo očkovanie ako také. Stručne vás zoznámi s postupom, ktorý vás čaká pri presadzovaní svojich práv a načrtne vám niektoré aspekty odmietnutia očkovania. Či už sa rozhodnete z akéhokoľvek dôvodu vybrať z povinného očkovacieho kalendára len niektoré alebo neočkovať svoje maloleté dieťa vôbec, môžete využiť niekoľko ciest. Okrem extrémnych možností, ako napríklad odsťahovanie sa do zahraničia alebo nezaregistrovanie svojho dieťaťa u pediatra, je možné využiť rôzne právne postupy alebo zákonné výnimky." Pôvodný text, vypracovaný Mgr. Tomášom Beranom, Jaroslavom Pšeničkom, Mgr. Michaelou Kopalovou, Zuzanou Candigliota a Martinou Suchánkovou z ROZALIA, preložili, doplnili, pozmenili a pre slovenské pomery upravili Ing. Peter Bezemek a JUDr. Andrej Cifra.

Stránky

Top