TEST: Opravdu víte, co pijete?

Nedovolený výskyt cizorodých organických látek - chloroform, benzo(a)pyren, dichlormethan. Nadlimitní obsah dusitanů. Zvýšený počet organotrofních bakterií. Podezření na přítomnost cizorodé toxické látky nebo použití nedovolené „antimikrobiální" úpravy. Vše „zabaleno" v balené pramenité a minerální vodě. Takový je výsledek testu zaměřeného na vody, který v daném rozsahu byl proveden vůbec poprvé. Časopis TEST provedl srovnání kvality 18 balených neperlivých vod a pitné vody natočené z kohoutku v pěti městech - Ostravě, Brně, Plzni, Praze a Liberci.

GIZA - RADAROVÉ ANOMÁLIE

Nedlouho poté, co byl před dvěma lety odtajněn nový typ radaru schopného nahlížet hluboko pod zemský povrch, se vynořila řada ohromujících údajů o důmyslných labyrintech systémů podzemních tunelů v různých částech světa. V jihoamerické Guatemale byly pod mayským pyramidovým komplexem Tikal zmapovány tunely, táhnoucí se v délce plných 800 kilometrů na druhou stranu této země. Badatelé míní, že jejich přítomnost zřejmě vysvětluje způsob, jak mohlo asi půl miliónu Mayů uniknout zhoubným událostem, které decimovaly jejich kulturu.

Egypt – dar Nílu (Pohronské múzeum Nová Baňa: 12. október – 30. november 2009)

POZVÁNKA | Výstava ponúka návštevníkom príležitosť oboznámiť sa s egyptským umením. Vystavené predmety predstavia staroveký svet, jednu z najväčších civilizácií, ktorá prekvitala na brehoch Nílu a zahŕňa časové pásmo od zjednotenia Egypta kráľom Menim /Narmerom/ až po kráľovnú Kleopatru, kedy sa krajina dostala pod nadvládu rímskej ríše a faraónsky svet sa už nikdy neobnovil... Všetky vystavené predmety v počte 296 kusov pochádzajú zo súkromnej zbierky Jána Hertlíka, Egypt – dar Nílurodáka z Handlovej, v súčasnosti žijúceho v Pezinku a zbožňujúceho Egypt. Láska k egyptskej kultúre, k dávnej civilizácii má korene v Hertlíkovej prvej návšteve tejto africkej krajiny v decembri 2002. Ešte pred cestou sa z kníh oboznamoval s bohatou históriou písanou na brehoch Nílu. Spomína na chvíle, keď po prvýkrát uvidel veľkolepý Karnacký chrám, majestátne hrobky v Údolí kráľov vytesané do skál...

Pravda o jazykovom zákone IV.

V dnešnom, záverečnom článku o novelizovanom jazykovom zákone sa budem venovať pokutám, ktoré hrozia za nedodržiavanie jazykového zákona. Opäť sa spoločne presvedčíme, že klamstvá predstaviteľov SMK a Maďarskej republiky sa nevyhli aj tejto oblasti jazykového zákona. Klamári zastrašujú občanov našej vlasti tvrdením, že ak budú medzi sebou komunikovať vo svojom materinskom jazyku, hrozí im pokuta. Pozrime sa čo je pravda a čo klamstvo.

Top