Sergej Chelemendik: Slovenské Kosovo

Spomenul som si na svoj verejný dialóg s Ferencom Gyurcsányom, v tom čase maďarským premiérom, v Štrasburgu na plenárnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktorý sa uskutočnil pred vyše rokom. Moja otázka: Aký má maďarský premiér názor na militantnú organizáciu Maďarská garda a extrémnu a šovinistickú stranu Jobbik? Odpoveď Gyurcsánya: Pre nás, slušných a demokratických Maďarov sú hanbou, ale onedlho ich naše maďarské súdy zakážu. Sú to margináli, ktorých nikto nepodporuje.

CHAMELEON

Od jisté doby už se otevřeně hovoří o tom, že okolní kosmický prostor je doslova prosycen různými troskami. Pomineme-li prachové částice, vyvolávající "meteorické deště", jsou zde meteoroidy ve velikosti od tenisového míčku po autobus a asteroidy. Sledování planetek, které se blíží oběžné dráze Země nebo ji dokonce kříží, tzv. "Zemi blízkých objektů", anglicky Near Earth Objects (NEOS), je zasloužená pozornost věnována teprve odnedávna. Ve všech případech vyvstává problém s hlubokým utajením a odůvodňováním jistých postupů a nestandardního počínání. A zde se najednou několik zdánlivě úplně odlišných věcí spojuje v jediný logický celek. Jisté události získávají smysl.

Prasečí chřipka bez hysterie - dr. Mercola

Shrnutí od Steva, z něhož vyplývá, že není třeba panikařit, je sice fajn, ale když mám trochu času, tak už přeložím celý článek dr. Mercoly, z něhož Stevo vychází. Ten článek se mi líbí, protože je srozumitelný a realistický. Tak porušuju předsevzetí, že už nebudu psát o chřipce. Ono to u nás z našeho omezeného pohledu vypadá, že Američané si nechají všechno líbit, ale evidentně se u nich toho pro osvětu dělá mnohem víc než u nás... Kdyby se někomu chtělo předělat níže uvedený plakát s fakty o očkování do češtiny a vyvěsit ho na web, bylo by to myslím záslužné. Snad tyto údaje někoho odradí od utrácení za vakcínu.

Stránky

Top