Vyvaruji se trestné činnosti, psal Havel komunistům v dosud neznámém dopise

iDNES | MF DNES přináší kompletní znění dvou dosud neznámých dopisů, které poslal někdejší disident Václav Havel z vězení. První je z roku 1977 a Havel v něm je ochotný ke kompromisu s totalitním režimem. "Nabízím Vám tímto dopisem svou závaznou záruku, že se v případě propuštění z vazby vyvaruji veškeré činnosti, která by mohla být kvalifikována jako trestná," píše Havel prokurátorovi v žádosti o propuštění z vazby.

Maxwellovi démoni žijí

Poslední Maddoxův úvodník o "Maxwellových démonech" [1] poskytuje krátký přehled historického pohledu na možnou negentropii, ale více si všímá subjektů, které nutně musí existovat. "Maxwellovi démoni" skutečně žijí, ale daří se jim jen ve formách, které, až na výjimky, neumožňují rychlé ohmatání jejich makroskopické existence. Podívejme se spolu na několik takových experimentálně dokázaných "démonů". Vyjděme z převládajícího názoru, který už předem vylučuje, že by maxwellovské systémy mohly produkovat více elektromagnetické energie, než do nich vloží obsluha či experimentátor. Systematika navrhování energetických systémů klasickým způsobem má veškeré druhy strojů s permanentním pohybem za "zakázané", protože se údajně prohřešují proti druhé větě klasické (rovnovážné) termodynamiky. Je přímo děsivé, že tento "vědecký názor", falzifikující klasickou elektrodynamiku už od osmdesátých let devatenáctého století a fyziku částic po celých 45 let, stále ještě přežívá a převládá.

Vesmírný ohňostroj

3. září: Ohromný výbuch na obloze nad Irskem 12. září: Žluto-bílá ohnivá koule s dlouhý ohonem ohromila obyvatele Vancouveru „Bylo to ohromné a mnohem níž v porovnání s padajícími hvězdami a dalšími meteorickými roji. Bylo to mnohem blíž než cokoli co jsem kdy viděl. [...] Bylo to dech beroucí. [...] Mozku nějakou dobu trvá než to zpracuje… bylo to úžasné.” 28. září: Vesmírný šok a hrůza: nad Argentinou vybuchla ohnivá koule Obyvatelé Mendozy, La Pampy, San Luis a Cordoby viděli padat meteorit. Ten se před dopadem na zem s hlasitým výbuchem rozpadl.

Strach a zejména strach ze smrti jako cílená manipulační informace zpomalující nebo zabraňující transformaci

Není potřeba provádět ani příliš důkladnou analýzu informačních médií ani zevrubné studium různých druhů informačním toků, abychom došli k závěru, že strach je hlavním nosným tématem současných dní. Strach z mnoha různých forem nebezpečí pro lidi a lidstvo. Není obtížné udělat jednoduchý výčet ústředních témat médií, která mají společného jmenovatele, kterým je strach. Jsou to například finanční a hospodářská krize, prasečí chřipka, terorismus, extremismus, globální oteplování či ochlazování z mainstreamových médií a kataklysmata a katastrofy spojené s rokem 2012, negativní mimozemšťané, očkování proti prasečí chřipce, přílet Nibiru, zničující záření jako výron energie (např. z centra galaxie), NWO, chemitrails, čipování, jaderná válka, ekologická katastrofa apod. z tzv. alternativních médií.

Top