Dolar umírá. Svrhnou ho ropné státy z trůnu?

Londýn | Blíží se konec výsadního postavení amerického dolaru jako hlavní světové měny? Pokud je přesná a pravdivá informace britského deníku Independent, tak odpověď by zřejmě měla znít ano. List totiž zveřejnil článek zkušeného reportéra a znalce Blízkého východu Roberta Fiska, z něhož vyplývá, že ropné státy Perského zálivu, Čína, Rusko, Francie a Brazílie vedou tajná jednání o nahrazení dolaru coby měny používané při obchodování s ropou.

KNIEŽATSTVÁ NA STREDNOM DUNAJI: OD SAMA PO PRIBINU

Na začiatku 9. storočia nepochybne existovali na strednom Dunaji viaceré kniežatstvá: žili tu predsa Marhari a Merehani. „Dnes prevládajúca interpretácia trochu nejasného latinského textu nazývaného Bavorský geograf umožňuje asi k roku 843 tvrdiť, že obyvatelia (dnešnej Moravy) sa nazývali ,Marhari´ a obyvatelia (dnešného Slovenska) ,Merehanos´ (čiže ide azda o niečo ako Moravania a Tiež-Moravania)“, uvádza sa vo Wikipedii pri hesle Veľká Morava. Inde (R. Irša) sa dočítame, že Marehanmi boli Moravania (sídliaci pri Tise) a Marharmi Sloveni (Nitrania), sídliaci na dnešnom Slovensku. A čo bolo predtým? Kto tu vládol?

SVET ILÚZIE, SVET ANTILÚZIE...

Dôjde v roku 2012 k oddeleniu svetov?
Oddeľovanie už nastalo - len sme ho nespozorovali... Ak sme ho aj pozorovali, nevedeli sme ho definovať – mali sme pocit, že sa deje len nám samotným a našu skúsenosť sme pred našim okolím statočne ukrývali... Oddeľovanie sa odohráva v každom jednotlivcovi - vo vzťahoch s najbližšími a v každej rodine – nikoho to neobchádza! Sme však súčasťou veľkej spoločenskej hry – veľkého predstierania. Toto predstieranie – imidž – vytvára obraz nás samotných pred našimi blížnymi, kolegami, spoluobčanmi a my sa tohto obrazu /imidžu/ držíme zo všetkých svojich síl. Udržanie tohto obrazu nás stojí obrovské množstvo životnej energie, ktorú by sme samozrejme mohli použiť celkom inak a užitočnejšie. Svoju životnú energiu používame s prevažnej miery na udržanie svojho každodenného imidžu – teda našej domnelej identity. Takto funguje súčasný svet /je to jeho charakterizujúci, dominantný rys/: je to svet imidžu, pravým slovom svet obrazu, alebo neskutočný, imaginárny svet.

Top