„Koukám, co dělat se životem, abych jednou na něj mohl vzpomínat, jako na něco, co stálo za to.“ časť II.

"Pokud si člověk nechá vyhotovit horoskop, takové rozhodnutí má přinejmenším dvě důležité položky. Za prvé je to známka toho, že onen člověk dal šanci něčemu neznámému. Astrologii pravděpodobně nezná, astrologii pravděpodobně příliš nedůvěřuje, ale přesto si řekl, že to zkusí, i kdyby jej to mělo stát zklamání a vyhozené peníze. Myslím si, že takové rozhodnutí je víceméně intuitivní rozpoznání toho, že kdesi cosi můžeme dostat. Podobně jako když houbař rozhrne trávu na nečekaném místě, a skutečně tam najde houbu, kterou tam neviděl a nečekal. A ona tam přitom skutečně vyrostla. Rozhrnutí trávy mu stálo za to."

Smrťou nič nekončí

V e-mailovej pošte som si našla detsky naivnú otázku: „Toto je to vaše pomáhanie ľuďom, keď mi nechcete povedať hneď teraz, čo som bola v minulom živote?“ Teraz hneď si môžete minulý život pozrieť napríklad tu, možno zistíte, že ste boli v 12. storočí chemikom na Aljaške a o spoločenskú zábavu máte postarané ako na tomto blogu. Odpoveď na otázku nie je o pomoci. V prípade zvedavosti je to iba nepodstatná informácia, ktorá môže mať skôr zaťažujúci, ako blahodarný vplyv. Ako v prípade jedného mladíka, ktorý za mnou prišiel s požiadavkou pozrieť sa výhradne do jedného minulého života spred pár tisíc rokov v ríši Inkov, alebo dievčiny, ktorá chcela zistiť, či bola Kleopatrou. Väčšina ľudí minulé životy považuje za výlet do peknej rozprávky, ktorou si môže vylepšiť svoje ego, zabúda však, že každý zo životov končí smrťou a história ľudstva je vo veľkej miere presiaknutá krvou a často zanecháva rany na duši. Navyše, nie je iba jeden minulý život, ale je ich množstvo. Výstižne návrat do minulých životov vyjadrila s údivom jedna nežná slečna: „Koľko bolesti, násilia a smrti počas troch hodín.“

Cesta cez Arkturiánsky koridor (II.)

Mnohí z členov pozemskej posádky prišli z rôznych domovských svetov (hviezd/planét pôvodu) prijať pozemské vozidlo (telo, pozn. red.), aby mohli pomáhať v tomto veľkom kozmickom okamihu planetárneho vzostupu. Náš Koridor poskytuje navádzajúci lúč, pomocou ktorého sa každý člen môže znova spojiť so svojim mutlidimenzionálnym JA. Arkturiánsky Koridor slúži ako hviezdna brána, riadiaca stanica, kontrolná veža taká aké máte na vašich letiskách. My sme rozbočovače, medzistanica pre všetkých interdimenzionálnych prieskumníkov. Všetci interdimenzionálny cestovatelia cestujú cez našu špirálu/koridor. Potom buď zostanú tu alebo pokračujú do ktoréhokoľvek hviezdneho systému, ktorý je ich konečným cieľom.

Superstruny (ELEGANTNÍ VESMÍR 2. část CZ dabing)

Vynikající série, která umožní divákům nahlédnout na vesmír novýma očima. Seriál pojednává o jedné z nejambicióznějších teorií, teorii superstrun. Tato teorie strun je klíčem k jednotné teorii pole, jež Einsteinovi unikala víc než třicet let. Věda konečně překonala nevraživost mezi zákony velkého – obecnou teorií relativity – a zákony malého – kvantovou mechanikou. Teorie strun obratně sjednocuje tyto pilíře moderní fyziky do jediného harmonického celku na základě tvrzení, že všechny úžasné události ve vesmíru jsou projevem chvění jediného objektu – mikroskopicky tenkých smyček energie existujících v srdci hmoty.

Top