Do tretice si zopakujeme piatok trinásteho

Je tu tretí, posledný piatok trinásteho tohto roku. Prvý nešťastný deň vyšiel na február, a keďže má 28 dní, aj na marec. V roku 2010 bude podľa povier najnešťastnejší len jeden deň, a to v auguste. Piatok trinásteho považujú poverčiví ľudia za najnešťastnejší deň. Niektorí dokonca trpia paraskavedekatriafóbiou, čiže strachom z piatka trinásteho a podvedome cítia úzkosť a obavy. Psychológovia zistili, že sú vtedy náchylnejší i na nehody a ochorenia. Niektorí dokonca odmietajú vychádzať z domu či cestovať do práce. Zaujímavosťou je, že v španielsky hovoriacich krajinách majú ľudia strach z utorkov trinásteho.

Venezuela se chystá na válku s dalším státem Unie

Pravda.ru | V pořadu venezuelské televize Alo Presidente (Dobrý den, pane prezidente) pronesl 8. listopadu Hugo Chavez ostrý výpad proti Kolumbii. Vůdčí osobnost boje Jižní Ameriky proti vlivům Spojených států v této oblasti obvinil ve svém pořadu hlavního amerického spojence, Kolumbii, že se stává dalším státem USA. Důvodem slovního útoku byla smlouva mezi Kolumbii a Spojenými státy podepsána 30. října, podle které získávají Spojené státy právo využít sedm kolumbijských vojenských základen pro boj s překupníky drog a mezinárodním terorismem. Venezuelská vláda věří, že kolumbijské území může posloužit Spojeným státům k útoku proti Venezuele a ke svržení Chaveze. Chavez z toho důvodu nařídil venezuelské armádě připravit se na válku se sousední Kolumbii.

Jak přežít rok 2012

Autor Patrick Geryl došel k ohromujícímu závěru, že Země bude brzy vystavena obrovské katastrofě. Příčina: neklid v magnetickém poli slunce vyvolá gigantické erupce, které ovlivní polaritu celé Země. Výsledek: naše magnetické pole se v okamžiku obrátí, s katastrofickými důsledky pro lidstvo. Masivní zemětřesení zničí všechny budovy na planetě a vyvolají obrovské tsunami a intenzivní vulkanickou aktivitu. V podstatě se posune zemská krusta, odsune kontinenty tisíce kilometrů daleko od jejich stávajících pozic.

Stránky

Top