Elisabeth H A I C H: Den s jógou 3. Pondělí - Měsíční síla

Měsíční síla je síla přírody, která poskytuje duchu možnost vtělit se do hmoty. Jako příroda zrcadlí tvůrčí sílu Boží tím, že rodí jakožto viditelný hmotný svět miliardy živoucích bytostí, tak také Měsíc zobrazí světlo Slunce a tak měsíční síla jako mateřství vrací tvůrčí plodivou sílu muže v narození dítěti. Proto je měsíční síla jako zástupkyně přírody, vnitřní silou mateřství, růstu, zrcadlení a také představivosti, neboť představivost je také vtělení - zobrazení - myšlenek do obrazné formy.

Pangermanizmus a panhungarizmus nastupujú

V poslednom čase sme svedkami toho, že sa k slovu hlásia sily, ktorým ide o revíziu výsledkov druhej svetovej vojny. Bojovný pangermanizmus v podobe nacistického Nemecka a jeho verný spojenec iredentistický panhungarizmus utrpeli porážku, ktorá priniesla slobodu nielen utláčaným slovanským národom, ale aj Rumunom. Do popredia sa stále dostávajú sily, ktoré spochybňujú platnosť dekrétov prezidenta Beneša, ktoré boli spravodlivou odozvou na beštialitu nemeckých a maďarských síl, ktoré rozbíjali územnú integritu Československa a neskôr Slovenska. Tieto sily sa aktívne, ba často aj pomocou násilia a teroristických akcií proti Čechom a Slovákom v pohraničí, prezentovali pred rokom 1939. Spojenectvo sudetských Nemcov a horthyovského Maďarska s Hitlerom a jeho protislovanským zameraním jednoznačne poukazujú na to, kto bol, je a potenciálne aj bude agresorom v strednej Európe a v Karpatskej kotline.

V prachu dvaceti let...

Před 14 lety jsem v jedné ze svých básní napsal: "A zbudou jen lež a klam, tajemství od reklam, které nyní tolik zbožňujeme...". Když si to četl můj otec, procedil suše mezi zuby: "Ty proroku"... No a věřte, že jsou i okamžiky v životě, kdy nemám rád svoji pravdu, která se splní. V podstatě bych tuto úvahu mohl napsat celou složenou z citátů mých veršů a to ve většině nejméně 5 let starých, v nichž předvídám až takřka s "Nostradamovským syndromem" realitu dnešních dnů. Neříkám to pro chválu svého ega, chraň bůh, jak říká klasik ateista. Mrzí mne nahořklost se kterou se prakticky denně setkávám... Nevidím už dávno ne rozjásané davy, vidím jen opět šedé stíny strachující se o své holé živobytí...

Prečo nás všetci klamú?

Keby sme si mali utvárať názor len podľa mediálnych správ a veriť oficiálnym štúdiám, tak za všetko zlo vo svete je zodpovedných tých niekoľko stomiliónov bielych obyvateľov tejto planéty. Pretože všade sa - aj v oficiálnej správe OSN (proti ktorej nikto neprotestoval, čo je veľmi čudné) - hovorí, že približne 1% až 2% obyvateľov sveta vlastní 50% všetkého svetového bohatstva a keď sa do nich začítate zistíte, že tým vlastne myslia obyvateľstvo európskych krajín a Severnej Ameriky. Ale kto je v týchto krajinách naozaj bohatý? O veľkej väčšine obyvateľov to veru povedať nemožno. A predsa práve tej mase pracujúcich ľudí chcú stále zvyšovať dane z príjmu a teraz už dokonca aj siahať na ich žobrácke penzie - ak ich aj nenapadá niečo oveľa horšie!

Stránky

Top