Po éru Atlantídy a Lemúrie (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť VI.)

Redakčná poznámka: Teraz nasleduje druhá časť záverečnej prednášky Alexa Colliera pred jeho „odchodom do dôchodku“ z prednášania o UFO v roku 2002. Dosiaľ nebola zverejnená. Obsahuje informácie z jeho Andromédskych mimozemských kontaktov, týkajúcich sa galaktickej histórie. Pri príprave druhého prepísaného dielu sme zistili, že 45 minút z Alexovej prednášky z DVD nahrávky záhadne zmizlo. Chýbalo mnoho dôležitých informácií o histórii niekoľkých mimozemských rás. Keď šéfredaktor túto chybu 2. januára 2008 objavil, Teri Callaghan bola taká láskavá a tých 45 minút pre toto vydanie Exopolitics Journal prepísala. Vzhľadom k dôležitosti chýbajúceho materiálu, by neboli od veci ani špekulácie, že jedna z mimozemských rás, kritizovaná v týchto chýbajúcich 45 minútach, nechcela, aby bol tento materiál zverejnený. Chýbajúci materiál zahŕňa všetko, čo nasleduje až po ďalšiu redakčnú poznámku. Pokúsili sme sa prepísať túto prezentáciu čo najpresnejšie.

Tajné projekty Tretej ríše - 1. časť

Technológia o polstoročia popredu - Supertajné zariadenie „Glocke“ - Životu nebezpečné žiarenie - Na čom pracoval profesor Gerlach ? - Alternatíva k teórii relativity - Kozmický trenažér v hradných pivniciach - „Der Riese“: Gigantický podzemný labyrint - Lietajúce disky nad Ksiažom - Katastrofy UFO v Hitlerovej III ríši?

Charles Baudelaire, Guillaume Apollinaire a ich odkazy v básňach

O veľkolepých básňach Baudelairea a Apollinairea niet pochýb, čo ma zarazilo viac je, že si Baudelaire písal často listy so skladateľom Franzom Lisztom (údajným slobodomurárom). I Victor Hugo bol jeho tvorbou nadšený. Vo viacerých básňach sa dá vycítiť, že píše o tajných spoločnostiach. Teda aspoň podľa mňa. Báseň je však oveľa krajšia od prózy hlavne tým, že človek tam vidí, čo chce vidieť, podľa toho ako sa aktuálne cíti a často aj časom a získaním životných skúseností uvidíte jednotlivé verše celkom inak, ako ste ich chápali predtým. Preto si skúste zobrať do rúk autorov, ktorí vám za mlada nič nehovorili, ktorých ste v škole nemali v obľube a začítajte sa do ich hlbokých myšlienok, ak sa cítite vyzretejší. Podľa mňa tam určite uvidíte viac ako len báseň.

Ilúzie a cynizmus

Nastal čas osláv. Východná Európa oslavuje dvadsiate výročia jesenných revolúcií 1989, ktoré boli začiatkom epochy demokracie v bývalých komunistických krajinách. Bohužiaľ, tieto výročia sa oslavujú v nie najlepších časoch. Nové režimy v týchto krajinách prežívajú ťažké obdobie krízy - sociálnej, politickej i ekonomickej, tak ako celá Európa. Pre mnohých ľudí je to akoby čas stratených ilúzií. Entuziazmus konca osemdesiatych rokov sa zmenil na iróniu. Najväčšia bieda nie je v tom, že po dvadsiatich rokoch zmeny je Východ Európy oveľa biednejší ako Západ. A možno ani nie v tom, že materiálne podmienky na život pre väčšinu sú ešte ťažie ako za vlády komunizmu. Ani nie v sociálnej ochrane a komunistického maľovania ružovej budúcnosti. Hlavný problém spočíva v neexistencii perspektívy, cieľa a zmyslu života spoločnosti.

Stránky

Top