Odvolána šarže vakcíny proti H1N1 kvůli závažným reakcím

OTTAWA | Šarže vakcíny proti prasečí chřipce je stahována kvůli vyšetřování poté, co zdá se způsobila vyšší míru závažných alergických reakcí, než jiné šarže. GlaxoSmithKline Inc., která vyrábí kanadský druh vakcíny proti chřipce H1N1 ve své továrně v Ste-Foy v Quebecu, uvedla, že požádala provinční a teritoriální zdravotnické úřady, aby ve středu zastavily používání injekcí z konkrétní šarže distribuované minulý měsíc. „(GlaxoSmithKline) podniká toto bezpečnostní opatření proto, že (kanadská Agentura pro veřejné zdraví) dostala větší než očekávaný počet zpráv o anafylaxi o tohoto čísla šarže, v porovnání s jinými,“ uvedla mluvčí společnosti Megan Spoore v prohlášení. „(GlaxoSmithKline) na průběžném základě spolupracuje s Health Canada, aby zajistila, že každá šarže vakcíny odeslaná do provincií a teritorií bude neustále splňovat kvalitu a bezpečnostní standardy.“

Máme evropského prezidenta

Evropská unie má prezidenta. Jste spokojeni?
Pro pořádek jen připomínám, co to znamená:

- Evropský prezident byl „zvolen“ způsobem, který ze všeho nejvíce připomíná volbu císaře sborem kurfiřtů. Veřejnost měla privilegium sledovat jednání z médií bez sebemenší možnosti do volby jakkoli zasáhnout. Jste spokojeni?

- O našem novém prezidentovi nevíme takřka nic. Byl nám zkrátka přidělen na základě kuloárových jednání kýmsi v Bruselu, aniž bychom toho člověka vůbec znali. Jste spokojeni?

Top