Andreas Claus: PENIAZE A PRÁVO

Andreas Claus je bývalý finančník, který evidentně porozumněl základním mechanikám peněz. Misto toho, aby věnoval čas na burze při "making money", tráví čas přednášením o skutečných mechanismech světa peněz. Ukazuje, jak nás peníze svazují a omezují. Tyto informace sice nejsou úplně nové, ale na rozdíl od dokumentu "Money as debt" nabízí alternativu. Alternativu sice těžko představitelnou a obtížně proveditelnou, ale určitě takovou, která stojí za zamyšlení.

Vážení ctitelia osobnosti generála Dr. M. R. Štefánika!

Žiaden súdny človek s pozitívnym vzťahom k slovenským dejinám a ich osobnostiam a s normálnym zdravým rozumom nepredpokladal to, čo sa o pár dní stane tragickou skutočnosťou a dôkazom úplnej neschopnosti reprezentantov Bratislavy, ale aj nášho štátu – zabrániť opakovanému hanebnému poníženiu jedného z najväčších synov slovenského národa a jednej z najväčších osobností slovenských aj širších európskych dejín – generála Dr. M. R. Štefánika!

VÍKENDOVÝ KOKTEJL

Bratislavský závod nemeckej automobilky Volkswagen bude vyrábať nový model menšieho rodinného vozidla. Podľa šéfa odborov spoločnosti Zoroslava Smolinského o tom rozhodlo vedenie koncernu. Spoločnosť zatiaľ informáciu nepotvrdila a oficiálne stanovisko by mohlo byť známe do niekoľkých týždňov, uviedla Slovenská televízia. „Práve nám schválili nový projekt,“ povedal Smolinský. O výrobe nového modelu rokoval koncom marca v Nemecku premiér Robert Fico so šéfom koncernu Martinom Winterkornom. Slovenská vláda tejto investícii sľúbila podporu.

Top