O čo ide v slovensko-maďarských vzťahoch?

Mediálny obraz slovensko-maďarských vzťahov je klasickým prípadom vytvárania politickej virtuálnej reality. Tá je založená na fakte, že politici, na to aby obhájili svoju existenciu nutne potrebujú konflikt a ak reálne nie je, tak ho musia, aspoň virtuálne (či mediálne), stvoriť a neúnavne živiť. SMK je priam čítankovým príkladom strany, ktorá na svoje prežitie potrebuje takéto aktivity. Je to strana, ktorá je svojím charakterom „zbernej“ strany hodnotovo neuchopiteľná. Jej voliči majú ľavicovú, liberálnu aj konzervatívnu orientáciu, a teda logicky by mali voliť ľavicové, liberálne, či konzervatívne strany. Nevolia, pretože lídrom SMK sa podarilo vsugerovať svojim voličom (občanom SR maďarskej národnosti) pocit ohrozenia.

Rezoluce k založení desetiletí kontaktu a diplomatických vztahů s mimozemšťany

Poprvé za téměř 27 let Valné Shromáždění Spojených Národů bude debatovat na téma založení diplomatických vztahů s vyspělými mimozemskými civilizacemi, kteří mohou nyní navštěvovat Zemi. 16 prosince 2005 byla formálně doručena rezoluce k založení Desetiletí Kontaktu Spojených Národů do rukou nadcházejícího prezidenta Valného Shromáždění H. E. Janu Eliassona ze Švédska Institutem pro Spolupráci ve Vesmíru (ICIS), nevládní organizací.

Príroda útočí späť

Na bavlníkových a sójových poliach Ameriky sa stále viac rozširuje "superburina", ktorá je imúnna voči prostriedku na ničenie burín "Roundup" od firmy Monsanto. Burina sa rozrástla už v mnohých oblastiach a farmári ju buď vytrhávajú rukami, rezignujú na boj alebo odmietajú naďalej používať geneticky modifikované semená Monsanta a vracajú sa ku klasickému pestovaniu.

Top