Dátum

Július Handžárik: Už nebolo možné mlčať!

Viackrát ocenenému slovenskému publicistovi Júliusovi Handžárikovi vyšli v ostatnom čase na Slovensku krátko za sebou tri knihy. Pri tejto príležitosti mesačník Naše interné informácie uverejnil exkluzívny rozhovor vydavateľa NII Júliusa Boška s autorom.

Redaktori Novy ako krochkajúce prasce

PRAHA - Novinári z TV Nova to poriadne prepískli. Redaktor Jiří Dlabaja sa „nechal inšpirovať“ aktuálnou témou chrípky typu A, novej chrípky, označovanej sprvoti ako prasacia. Ani takmer 900 potvrdených prípadov nakazenia a 20 úmrtí po celom svete neodradilo sedem ľudí z redakcie českej komerčnej televízie natočiť si video, v ktorom sa hrajú na nakazené prasce.

Thomas Jefferson - Deklarace nezávislosti

Když se v běhu lidských životů stane pro některý národ nezbytným rozvázat politické svazky, které jej poutaly k jinému národu, a zaujmout mezi mocnostmi světa oddělené a rovnocenné postavení, k jakému jej opravňují zákony přírody a boha přírody, pak prostá úcta k názorům lidstva vyžaduje, aby vyhlásil příčiny, které jej vedou k odtržení.

Zastúpenie v parlamente stále v nedohľadne

„Medové motúzy“, by sme mohli nazvať sľuby predsedníčky maďarského Parlamentu, ktoré zazneli na „Fóre maďarských národných a etnických menšín“. Parlamentné zastúpenie menšín zakotvené v maďarskej Ústave nie je od r. 1992 naplnené a zrejme tak skoro ani nebude! Demokratickej Európe to ku podivu nevadí. Žiadna z materských krajín týchto menšín tento deficit demokracie v Európskom parlamente permanentne nepranieruje! Vrátane Slovenska.

Top