jún 29th

jún 28th

Dětské názory na lásku

Několik profesionálů se na tuto otázku zeptalo skupiny dětí starých mezi čtyřmi a osmi lety. Jejich odpovědi byly mnohem širší a hlubší, než si kdo dovedl představit.
Přesvědčte se sami:

Prichádza štvrtý vzostup Číny

V čase Veľkej Krízy rokov 2008-2009 si mnohí Číňania v Pekingu kladú otázku: „Zvládne to Amerika?“ Zdá sa, že nie príliš mnohých zaujíma, ako krízu prežije Európska únia alebo Rusko. Pre čínskych lídrov je dôležitý len osud Spojených štátov. Riziko, ktoré priťahuje celú ich pozornosť, spočíva v tom, aby americká veľmoc sa nezrútila príliš rýchlo, teda predčasne v porovnaní s čínskou schopnosťou zaujať miesto lídra. Nech by bola symbióza dvoch superveľmocí akokoľvek nestabilná a neistá, „Chimerika“ musí prežiť, prispôsobujúca sa: to je rámec, v ktorom sa vládcovia Pekingu naučili vnímať svet.

Kedy skončí kríza

Vytrvalý rast na akciových trhov naznačuje obnovu ekonomík. Je to skutočne tak? Posledné týždne nám priniesli stagnáciu na akciovom trhu. Napriek tomu však súčasnej rely na akciových trhoch nemusí ešte zvoniť umieráčik. Politici síce začínajú čoraz častejšie predostierať vážnosť súčasnej situácie, avšak rast na akciových trhoch môže ešte v lete pokračovať. Nedajme sa ale zlákať víziou obnoveného ekonomického rastu (na snímke: nositeľ nobelovej ceny Paul Krugman).

Stránky

Top