júl 31st

Video meteoru nad Pensylvánií

Pokud jste okolo 1 hodiny ranní viděli na obloze jasný záblesk, potom vězte že se nejednalo o opožděný ohňostroj. Byl to meteor. A docela impozantní kousek. Michael Gaines, který bydlí nedaleko Costca v ulici Hempstead, se vrátil několik hodin předtím z koncertu a záblesk viděl ze své verandy. Protože se Gaines zajímá o astronomii tak věděl, že se nejednalo o zapomenutý ohňostroj z oslav 4. července. „Bylo to mnohem jasnější než ohňostroj,“ řekl Gaines, který si byl vědom, že je očitým svědkem ohnivé koule pocházející z velkého meteoru. „Byly vidět zbytky, malé úlomky – něco se pohybovalo po obloze zleva doprava.“

Jupiter zasažen něčím co po zásahu zanechalo šrám velikosti Země

NASA potvrzuje: místem dopadu je jižní polární oblast Jupitera, zachyceno 20. července 2009 pomocí infračerveného teleskopu NASA na hoře Mauna Kea Hawaji. Do Jupitera narazilo těleso přesně 15 let poté, kdy v r. 1994 narazila kometa Shoemaker-Levy. Amatérský astronom svým objevem vzácného dopadu komety nebo asteroidu na Jupiter, který zanechal jizvu velikosti Země, zrychlil tep světa astronomů. Počítačový programátor Anthony Wesley z vesnice Murrumbateman severně od Canberry byl tím, kdo okolo 1 hodiny ranní učinil objev s pomocí svého 14.5 palcového teleskopu. K dopadu došlo necelé dva dny předtím a jeho následky budou pozorovatelné pouze několik dní. Během několika hodin se jeho záběry začaly šířit po internetových vědeckých stránkách.

júl 30th

V USA vyberou polovinu obyvatel, která dostane sérum proti chřipce

V polovině letošního října ve Spojených státech vypukne zdravotnická akce nebývalých rozměrů – začne masové očkování přibližně 160 milionů Američanů proti chřipkovému viru H1N1. Americké zdravotnické orgány oznámily, že bude použito sérum, které se implikuje nadvakrát. A jak uvádí BBC, je již rozhodnuto, kdo bude a kdo nebude očkován, a na koho se nedostane v případě, že vakcíny bude nedostatek.

Skoupí a ovládnou islámské banky britský finanční sektor?

Británie se nenápadně stala světovým centrem islámského bankovnictví řízeného zákony šaria. Postaral se o to sám Gordon Brown, který to před dvěma roky naplánoval, schválil a uzákonil ještě jako ministr financí. Podle zprávy International Financial Services London z letošního února má Británie pět bank plně podléhajících zákonům šaria a dalších sedmnáct bank otevřelo speciální šaria pobočky pro muslimské klienty. Jejich fondy mají hodnotu 18 miliard liber, které teď poletují nad britským investičním trhem a očichávají, co je zde ke koupi. Někteří finanční analytici už vyslovují obavy, že bude-li se bankovní krize prohlubovat, islámské banky by mohly jednoho dne skoupit a ovládnout britský finanční sektor a jeho prostřednictvím zrychlit celkovou islamizaci Británie.

Stránky

Top